Na juhu Kalifornie sa šíri lesný požiar, úrady vyzvali ľudí na evakuáciu
- 8:15 31.10.2023
- Los Angeles

Úrady nariadili evakuáciu približne 4000 ľudí pre lesný požiar, ktorý sa v pondelok šíril na juhu amerického štátu Kalifornia. TASR správu prevzala z agentúry AP.
Požiar vypukol v pondelok približne o 12.45 h miestneho času v kopcoch pri obci Aguanga v okrese Riverside juhovýchodne od Los Angeles. Do večerných hodín sa plamene rozšírili na plochu s rozlohou asi päť štvorcových kilometrov, povedal hovorca miestneho hasičského zboru Jeff LaRusso.
Približne 1300 domov a 4000 obyvateľov vyzvali na evakuáciu. Zranenia zatiaľ nehlásili. Požiar podľa hovorcu zničil tri budovy a ďalších šesť poškodil. Zatiaľ však nebolo zrejmé, či išlo o obytné domy. Zasiahnutá oblasť je riedko obývaná a nachádzajú sa tam ranče, priblížil LaRusso.
Plamene hnal vietor s rýchlosťou 32 až 40 kilometrov za hodinu cez vysušené porasty. Podľa predpovedí má vietor cez noc zoslabnúť, čo by hasičom uľahčilo snahu dostať požiar pod kontrolu, dodal hovorca.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom
Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Nebezpečný podvod na Messengeri a WhatsApp: Mnohí už takto prišli o peniaze
Polícia varuje pred novým typom podvodu.

Slovensko v dramatickom súboji porazilo Francúzsko na MS v hokeji 2025
Slováci majú druhý triumf na turnaji.

Rozsudok v prípade Pfizergate podľa analytika vytvára dôležitý precedens pre celú EÚ
Stredajšie rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie o pochybení Európskej komisie predstavuje dôležitý precedens pre celú EÚ.

Szijjártó vyzval EK na zverejnenie komunikácie Von der Leyenovej s Pfizerom
Podľa stredajšieho rozsudku EK pochybila, keď odmietla zverejniť textové správy medzi šéfkou EK a Albertom Bourlom.