Jablko z volieb neodstúpi, vyzýva Demokratov, SaS a PS na spoločný postup

Členovia strany Jablko sa nevzdajú kandidatúry v predčasných parlamentných voľbách. Na kandidátke Demokratov zostávajú a vyzývajú SaS a Progresívne Slovensko na spoločný postup.
Podľa zakladateľky Jablka Lucie Ďuriš Nicholsonovej je to jediná možnosť, ako po voľbách zostaviť demokratickú vládu. Informovala o tom na utorkovej tlačovej konferencii.
„Mnohí nás vyzývajú, aby sme sa vzdali účasti na voľbách, aby neprepadli hlasy našich voličov. Pre Jablko ako stranu, ktorá vznikla len nedávno, by bolo najvýhodnejšie to urobiť a postaviť si na tom vlastné PR,“ skonštatovala Ďuriš Nicholsonová s tým, že tak neurobia, pretože momentálne je dôležitá budúcnosť Slovenska, nie Jablka.
Je názoru, že demokratická vláda nevznikne bez účasti Demokratov, ktorí si podľa nej zaslúžia druhú šancu. „Demokrati majú podľa prieskumov veľký potenciál, ktorý ešte ani zďaleka nebol naplnený. Sme presvedčení, že napokon prejdú cez päť percent a že hlasy voličov neprepadnú,“ dodala. Verí tiež, že nerozhodní voliči napokon dajú šancu aj „slušným a kauzami nepoškvrneným“ politikom zo SaS.
Kritizuje, že demokratické strany v súčasnosti nie sú schopné spoločne sa „postaviť zlu“, kvôli čomu hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov a vláda Smeru-SD. „Existuje jediný scenár proreformnej a demokratickej vlády bez zlodejov a korupčníkov a zákerných egomaniakov z Trnavy, a to je vláda zložená z PS, Demokratov a zo Sasky,“ poznamenala Ďuriš Nicholsonová.
Vyzvala preto lídrov týchto strán na spoločný postup. „Aby urobili spoločnú tlačovú konferenciu, na ktorej ukončia zbytočné útočenie jeden na druhého a aby vyslali signál, že voliť ich znamená voliť demokratickú vládu, ktorá môže vzniknúť po septembri,“ povedala.

Hranice Slovenska s Maďarskom a Rakúskom budú opäť prejazdné bez kontrol
Od utorkovej polnoci budú hraničné priechody SR s Maďarskom a Rakúskom opäť prejazdné bez kontrol v súvislosti s prijatými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia slintačky a krívačky.

Šutaj Eštok: Od polnoci sa zrušia kontroly na hraniciach v súvislosti so SLAK
Kontroly na všetkých hraničných priechodoch s Maďarskom, Rakúskom a Českom budú v súvislosti s ochorením slintačky a krívačky zrušené od utorkovej polnoci.

Najvyšší súd v prípade vraždy Kuciaka zrušil rozsudok ŠTS
Najvyšší súd SR zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka voči obžalovaným Marianovi K. a spol.

Polícia zasahovala proti neonacistickej skupine, toto tvrdí minister
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok potvrdil zásah bratislavských krajských policajtov proti neonacistickej skupine Valhalla.

V škole napadli pedagóga, na mieste zasahovala polícia
Pedagóga fyzicky a verbálne napadli, došlo aj k vyhrážkam.