• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.2.2025Meniny má Perla
Bratislava

Všetky nové modely Nissan prichádzajúce do Európy budú plne elektrické

  • 15:28 25.09.2023
  • Tokio
Všetky nové modely Nissan prichádzajúce do Európy budú plne elektrické

Japonský výrobca áut Nissan v pondelok uviedol, že odteraz budú všetky nové modely, ktoré uvedie na trh v Európe, plne elektrické. A do roku 2030 plánuje na kontinente predávať iba elektrické vozidlá.

Už niet cesty späť,“ skonštatoval generálny riaditeľ Nissanu Makoto Učida vo vyhlásení a spresnil, že Nissan prejde v Európe na plne elektrické modely do roku 2030.

Japonská automobilka uviedla tiež, že jeden z dvoch nových elektrických vozidiel (EV), ktoré už potvrdila pre Európu, sa bude vyrábať v jej závode v Sunderlande v severnom Anglicku.

Začiatkom tohto roka Nissan zvýšil svoje ciele pre elektrické modely, keďže sa snaží dobehnúť tento segment trhu, ktorému dominujú nováčikovia, ako je Tesla, pričom do roku 2030 plánuje uviesť na trh 19 nových modelov EV.

Nissan už predtým avizoval, že do konca jeho finančného roka 2026/27 (skončí 31. marca 2027) budú 98 % z jeho predaja v Európe tvoriť elektrifikované modely, teda buď plne elektrické autá alebo hybridy.

Nový cieľ, že do roku 2030 bude v Európe predávať už len plne elektrické vozidlá, je v súlade s cieľom jeho aliančného partnera Renault, ktorý plánuje, že dovtedy bude značka Renault plne elektrická.

Aj automobilky Ford a Stellantis plánujú ponúkať v Európe už len plne elektrické autá do roku 2030. Švédske Volvo chce v roku 2030 predávať na celom svete len EV.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Rakúsku prudko vzrástol záujem o dotované elektromobily a nabíjacie stanice

V Rakúsku prudko vzrástol záujem o dotované elektromobily a nabíjacie stanice

15:04 09.02.2025Auto

Vládny program rozvoja elektromobility v Rakúsku sa blíži ku koncu.

Harley-Davidson sa vo 4. kvartáli prepadol do straty, tržby klesli takmer o 50 %

Harley-Davidson sa vo 4. kvartáli prepadol do straty, tržby klesli takmer o 50 %

14:10 05.02.2025Auto

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson oznámil za 4. kvartál minulého roka prepad do straty po tom, ako tržby klesli takmer o polovicu.

Talianska automobilka Ferrari zvýšila vlani zisk o viac než pätinu

Talianska automobilka Ferrari zvýšila vlani zisk o viac než pätinu

14:08 04.02.2025Auto

Taliansky výrobca luxusných športových automobilov Ferrari oznámil za minulý rok rast zisku o vyše pätiny, keď výsledky podporil zvýšený dopyt po personalizovaných modeloch.

Slabé výsledky Tesly: Prvý pokles predaja elektromobilov za viac ako desať rokov

Slabé výsledky Tesly: Prvý pokles predaja elektromobilov za viac ako desať rokov

9:36 30.01.2025Auto

Spoločnosť Tesla svojimi výsledkami za uplynulý štvrťrok nesplnila očakávania Wall Street.

Predaj áut spoločnosti Mercedes-Benz v minulom roku klesol

Predaj áut spoločnosti Mercedes-Benz v minulom roku klesol

11:26 10.01.2025Auto

Nemecká automobilka Mercedes-Benz oznámila pokles predaja za minulý rok.