• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.11.2023Meniny má Ondrej, Andrej
Bratislava

Tublatanka vydáva nový album Uprostred chaosu na vinylovej platni

  • 18:26 21.09.2023
  • Bratislava
Tublatanka vydáva nový album Uprostred chaosu na vinylovej platni

Legendárna kapela Tublatanka vydáva nový album Uprostred chaosu na vinylovej dvojplatni.

Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser chystajú 4. októbra veľkú autogramiádu, na ktorej albumy podpíšu. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

Rocková skupina Tublatanka vydala po trinástich rokoch vo februári 2023 nový album Uprostred chaosu, ktorý obsahuje 15 originálnych piesní. Pre milovníkov klasických LP platní teraz pripravila dvojvinyl, ktorý vyrobili na Slovensku ako prvý titul v úplne novej lisovni 3OK v Bratislave.

Som rád, že LP album Uprostred chaosu sa lisoval na Slovensku, len kúsok od môjho bydliska v Bratislave. Teším sa, že vinyl vylisoval môj dlhoročný dobrý kamarát z mladosti Viťo Fila. Mal som možnosť prísť a sledovať, ako sa stroje v lisovni postupne montujú a vyrábajú gramoplatne. V rukách som držal zrnká vinylu s napätím, aby boli platne dobre vylisované s kvalitným zvukom. Niekedy sa totiž stáva, že vám vinyl doma na gramofóne nehrá dobre. To ale nie je náš prípad,“ hovorí líder skupiny Ďurinda.

Okrem nového albumu vyšli v reedícii na vinyle aj prvé tri albumy - Tublatanka, Skúsime to cez vesmír a Žeravé znamenie osudu. „Odmalička počúvam hudbu na gramofóne. Je to pre mňa veľký obrad počúvať z platne obľúbenú hudbu. Doma mám kompletnú diskografiu mojich obľúbených rockových skupín a to je pre mňa veľký poklad, ktorý ma teší,“ dodáva Ďurinda.

Aktuálne sa Tublatanka pripravuje na turné k 40. výročiu založenia kapely po Českej republike s názvom Tublatanka 40 rockov Dobrí priatelia tour, kde odohrá 13 koncertov. Na turné predstaví aj piesne z nového albumu Uprostred chaosu. Ešte predtým odletia hudobníci do Veľkej Británie, kde 23. septembra odohrajú koncert v Londýne a potešia tak česko - slovenských fanúšikov v Spojenom kráľovstve.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Český slavík 2023: Takto si uctili pamiatku Vaša Patejdla

Český slavík 2023: Takto si uctili pamiatku Vaša Patejdla

6:26 25.11.2023Kultúra

Česká hudobná verejnosť spoznala držiteľov ocenení Český slavík za rok 2023.

Kamil Peteraj o Mirovi Žbirkovi: Chémia medzi nami fungovala na 100 percent

Kamil Peteraj o Mirovi Žbirkovi: Chémia medzi nami fungovala na 100 percent

17:44 18.11.2023Kultúra

Uplynuli už dva roky od nečakaného odchodu Mira Žbirku do muzikantského neba. V bratislavskom Štúdiu L + S si fanúšikovia pripomenuli jeho hity na spomienkovom večere s názvom Meky naveky.

Ocenenie Dosky 2023 získala inscenácia Kocúrkovo činohry SND

Ocenenie Dosky 2023 získala inscenácia Kocúrkovo činohry SND

22:06 13.11.2023Kultúra

Asociácia súčasného divadla vyhlásila počas slávnostného ceremoniálu v bratislavskom Divadle Pavla Orságha Hviezdoslava výsledky ankety 26. ročníka Divadelných ocenení sezóny Dosky 2023.

Noc divadiel si užijú diváci v 30 mestách a obciach na Slovensku

Noc divadiel si užijú diváci v 30 mestách a obciach na Slovensku

14:28 09.11.2023Kultúra

Tretia novembrová sobota bude aj na Slovensku patriť Noci divadiel. Do celoslovenského podujatia európskeho významu sa zapojí 58 divadiel, kultúrnych centier či umeleckých škôl v 30 mestách a obciach na Slovensku.

Michelangelove

Michelangelove "tajné" nástenné skice po prvý raz uvidí aj verejnosť

20:43 08.11.2023Kultúra

Na stenách malej miestnosti v talianskej Florencii budú po prvý raz sprístupnené skice, ktoré nakreslil renesančný umelec Michelangelo, keď sa skrýval pred nahnevaným pápežom.