• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 20.5.2025Meniny má Bernard
19°Bratislava

SKZZ odmieta paušalizovanie prípadu nezvestnej študentky na všetkých záchranárov

  • 14:26 16.09.2023
  • Bratislava
SKZZ odmieta paušalizovanie prípadu nezvestnej študentky na všetkých záchranárov

Slovenská komora zdravotníckych záchranárov (SKZZ) odsudzuje konanie muža obvineného zo znásilnenia 22-ročnej študentky.

Zároveň odmieta, aby bol prípad paušalizovaný na všetkých záchranárov. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Komora odsudzuje každý násilný a protiprávny čin, zvlášť taký, ktorý mal byť spáchaný zdravotníckym pracovníkom, ktorého prvotnou úlohou je najmä pomáhať chorým a zraneným. Platí to aj v aktuálnom prípade z Bratislavy,“ skonštatovala. Zároveň odmieta paušalizovanie prípadu na všetkých záchranárov či útoky na nich a ich povolanie. „Zlyhanie jednotlivca nemôže zatieniť prácu ďalších tisícov príslušníkov záchranárskej komunity,“ uviedla SKZZ.

Komora podotkla, že ročne rieši v priemere päť až osem podnetov, ktoré súvisia s nevhodným správaním záchranárov či inými pochybeniami. „To je štatisticky 0,0013 percenta podnetov z počtu zásahov (záchrannej zdravotnej služby) ZZS. Tiež uvádzame, že komora môže disciplinárne konať iba v prípade, ak má zdravotnícky záchranár príslušnosť ku stavovskej organizácii (komore),“ ozrejmila s tým, že aj preto voči obvinenému mužovi v minulosti nekonala a ani konať nemôže.

Komora zároveň dodala, že nakladanie s liekmi a ďalším zdravotníckym materiálom upravuje legislatíva a interné postupy poskytovateľov ZZS. „Je plne v ich kompetencii vykonávať všetky opatrenia s tým súvisiace, čo sa podľa našich informácií v drvivej väčšine aj deje,“ skonštatovala.

Polícia prijala oznámenie o nezvestnosti 22-ročnej študentky v nedeľu (10. 9.). Vypátrať sa ju podarilo v pondelok (11. 9.) ráno. Študentku našli v bezvedomí a intoxikovanú v bratislavskej Petržalke. Polícia v tejto súvislosti obvinila zo znásilnenia 54-ročného muža, má ísť o záchranára.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zmeny na hraniciach: Otvoria tieto priechody

Zmeny na hraniciach: Otvoria tieto priechody

DNES - 14:07Domáce

Rakúsko od polnoci opäť otvorí malé priechody na hraniciach so Slovenskom a Maďarskom, ktoré začiatkom apríla uzavrelo v reakcii na výskyt slintačky a krívačky v oboch krajinách.

Polícia: Pri výkopových prácach v obci Kurov našli vojnovú muníciu

Polícia: Pri výkopových prácach v obci Kurov našli vojnovú muníciu

DNES - 13:53Domáce

V pondelok (19. 5.) predpoludním 30- ročný muž oznámil na linku 158 nález munície.

NS oslobodil spod obžaloby B. Pašku v kauze nákupu nábytku pre nemocnicu

NS oslobodil spod obžaloby B. Pašku v kauze nákupu nábytku pre nemocnicu

DNES - 13:44Domáce

Najvyšší súd SR v utorok oslobodil spod obžaloby Branislava Pašku v kauze nákupu nábytku pre Univerzitnú nemocnicu Louisa Pasteura v Košiciach.

Vyhláška MZ môže sťažiť prístup k liekom na výnimku, tvrdia odborníci

Vyhláška MZ môže sťažiť prístup k liekom na výnimku, tvrdia odborníci

DNES - 13:26Domáce

Vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR k zmene podmienok vstupu nových liekov do systému úhrad z verejného zdravotného poistenia môže výrazne sťažiť pacientom prístup k liekom na výnimku.

Čadca: Projekt rekonštrukcie športovej haly bude stáť viac ako tri milióny eur

Čadca: Projekt rekonštrukcie športovej haly bude stáť viac ako tri milióny eur

DNES - 13:25Domáce

Vďaka finančným prostriedkom z plánu obnovy zrekonštruujú v Čadci športovú halu na Ulici športovcov.