Hasiči zasahovali v nedeľu v súvislosti s počasím 146-krát

Hasiči zasahovali v nedeľu (6. 8.) v súvislosti s počasím 146-krát.
Najviac výjazdov uskutočnili v Košickom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 39-krát. TASR o tom informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikácie Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).
V Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 31 udalostiam, nasledoval Žilinský kraj, v ktorom boli hasiči v nasadení 20-krát a Banskobystrický kraj, v ktorom v súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali 19-krát.
„Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivničných priestorov,“ priblížili hasiči.

Pravidelné testovanie je dôležité pre prevenciu sexuálnych ochorení
Pravidelné testovanie je najdôležitejším krokom k prevencii aj včasnej liečbe sexuálne prenosných ochorení.

Tragická nehoda: Auto pri predbiehaní zrazilo muža
Chodec zomrel po zrážke s autom.

Vo Vychylovke predstavia pôvodné funkcie historickej lesnej úvraťovej železnice
Ukážky pôvodných funkcií historickej lesnej úvraťovej železnice, výstavy, súťaže pre deti i mimoriadne jazdy železnicou ponúka v nedeľu Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke v rámci Dňa železnice.

Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore
Policajti kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne
Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.