Akcia Mrak: Trom obvineným z drogovej činnosti hrozí 10 až 15 rokov väzenia

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila na Kysuciach v rámci akcie s krycím názvom Mrak tri osoby z drogovej trestnej činnosti.
V prípade dokázania viny im hrozí desať až 15 rokov väzenia. Prezídium Policajného zboru o tom informovalo na sociálnej sieti.
Vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti dvoch mužov a jednu ženu. „Obvinené osoby mali od marca 2021 až do 26. júla 2023 spoločne s ďalšími osobami najmä českej národnosti ako členovia organizovanej skupiny pôsobiacej vo viacerých štátoch s presne rozdelenou deľbou úloh nakupovať a zadovažovať lieky (prekurzory), z ktorých následne vyrábali, najmä v okrese Čadca, metamfetamín,“ priblížili policajti.
Drogy s účelom finančného zisku podľa polície predávali okrem Slovenska aj v Českej republike a Poľsku. Fungovanie organizovanej skupiny mal riadiť 34-ročný R. H. „Obvinený 25-ročný D. Č. na základe jeho pokynov prevážal a zadovažoval prekurzory určené na výrobu metamfetamínu. Družka obvineného R. H., 34-ročná L. I., sa podieľala na výrobe metamfetamínu a zároveň nakupovala prekurzory a zabezpečovala chemikálie určené na jeho výrobu,“ uviedli policajti.
V rámci procesných úkonov NAKA zaistila pervitín s hmotnosťou 545 gramov v celkovej hodnote 18.800 eur. Akciu Mrak v okrese Čadca realizovalo sedem vyšetrovateľov a 13 operatívcov, ktorým poskytli súčinnosť aj ďalšie policajné zložky.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas
Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom
Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Stanislav Zvolenský: Teším sa s celou Cirkvou, že kardináli rýchlo zvolili nového pápeža
Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa teší, že kardináli rýchlo zvolili nového Svätého Otca. Uviedol to na webstránke Bratislavskej arcidiecézy.

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť
Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.