Zomrel posledný priamy účastník bojov o Dukliansky priesmyk Štefan Šteflovič

Vo veku nedožitých 102 rokov zomrel v nedeľu (9. 7.) posledný priamy účastník bojov o Dukliansky priesmyk Štefan Šteflovič.
TASR o tom informoval člen trenčianskej pobočky Klubu vojenskej histórie Ľubomír Brezovský.
Šteflovič viedol vo funkcii čatára ako zastupujúci veliteľ rotu pri útoku v Duklianskom priesmyku. Počas bojov utrpel ťažké zranenie nohy, po liečení v Poľsku ho povýšili do funkcie rotmajstra.
Po vojne pracoval v Novom Meste nad Váhom ako stredoškolský profesor na priemyslovke. Po odchode do dôchodku sa presťahoval do Trenčína. Bol aktívnym členom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a Klubu vojenskej histórie. Posledné tri roky žil v domove dôchodcov na trenčianskom sídlisku Juh.
Posledná rozlúčka so Štefanom Šteflovičom bude vo štvrtok (13. 7.) o 13.00 h v Novom Meste nad Váhom.

Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko demencie, je nutné merať si ho správne
Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko demencie, je však nutné merať si ho správne. Aspoň hodinu pred meraním nie je vhodné piť alkohol, kávu a fajčiť.

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom
Na väčšine územia SR treba počítať s prízemným mrazom.

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám
Predprimárne vzdelávanie je najlepšia podpora, akú štát môže mladým rodinám s deťmi dať. Je to najúčinnejšia investícia do vzdelania, akú môže vláda urobiť.

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje
Kšeftovaním s penziónmi a pozemkami nazvala opozičná SaS zámer Nitrianskeho samosprávneho kraja zameniť pozemky v areáloch stredných škôl v Nových Zámkoch a v Šuranoch za penzión v obci Radava.