• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 6.6.2025Meniny má Norbert
25°Bratislava

MZ SR považuje za neakceptovateľné, že VšZP nemá od júla zmluvu s DFN Košice

  • 17:21 01.07.2023
  • Bratislava
MZ SR považuje za neakceptovateľné, že VšZP nemá od júla zmluvu s DFN Košice

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR považuje za neakceptovateľné, že Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) nemá od 1. júla uzavretý zmluvný vzťah s Detskou fakultnou nemocnicou (DFN) Košice.

Pre vedenie ministerstva je absolútnou prioritou, aby bola zabezpečená plnohodnotná zdravotná starostlivosť pre všetkých detských pacientov. TASR to uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Petra Lániková.

Priblížila, že minister zdravotníctva Michal Palkovič v uplynulých dňoch absolvoval niekoľko rokovaní s cieľom vyriešiť aktuálnu situáciu v DFN Košice a hroziace obmedzenie plánovanej zdravotnej starostlivosti pre poistencov štátnej zdravotnej poisťovne. „Naposledy sa takéto stretnutie s manažmentom VšZP uskutočnilo vo štvrtok (29. 6.),“ podotkla.

Minister podľa jej slov ešte počas týždňa uviedol, že očakáva od manažmentu VšZP, že svojim detským poistencom zabezpečí poskytovanie plánovanej zdravotnej starostlivosti v DFN Košice aj po 1. júli. „V opačnom prípade to bude považovať za zásadné zlyhanie vedenia poisťovne,“ dodala Lániková s tým, že viac informácií bude môcť ministerstvo poskytnúť začiatkom budúceho týždňa.

Poisťovňa v piatok (30. 6.) informovala o tom, že nemocnica zatiaľ nereagovala na ponuku obsahujúcu zvýšenie platieb. Ubezpečila, že aj v prípade nezmluvného vzťahu budú mať jej poistenci zabezpečenú neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Nemocnica tvrdí, že je otvorená rokovaniu o zmluve s VšZP. Návrh, ktorý dostala v piatok večer, však podľa riaditeľa nemocnice Andreja Komana nerešpektoval v plnej miere rozhodnutie arbitrážneho úradu, ktorým je Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Do budovy polície prišiel ozbrojený muž

Do budovy polície prišiel ozbrojený muž

DNES - 10:47Domáce

Muž mal pri sebe dva nože a strelnú zbraň.

Historický nález enviropolície: Odhalili najväčší nelegálny chov psov v našich dejinách

Historický nález enviropolície: Odhalili najväčší nelegálny chov psov v našich dejinách

DNES - 10:45Domáce

Enviropolícia odhalila najväčší nelegálny chov psov v histórii Slovenska.

Tragédia na Spiši: Prokuratúra zistila nedostatky a pochybenia

Tragédia na Spiši: Prokuratúra zistila nedostatky a pochybenia

DNES - 10:08Domáce

Generálna prokuratúra SR zistila viaceré nedostatky v súvislosti s tragickou udalosťou v škole v Spišskej Starej Vsi.

Vo vyše 100 parkoch a záhradách sa uskutoční Víkend otvorených parkov a záhrad

Vo vyše 100 parkoch a záhradách sa uskutoční Víkend otvorených parkov a záhrad

DNES - 9:05Domáce

Vo viac ako 100 súkromných i verejných parkoch a záhradách na Slovensku sa od piatka do nedele uskutoční Víkend otvorených parkov a záhrad.

Výstrahy platia pre tri okresy. Toto hrozí

Výstrahy platia pre tri okresy. Toto hrozí

DNES - 8:12Domáce

Pre tri okresy platí výstraha prvého stupňa.