• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 20.5.2025Meniny má Bernard
12°Bratislava

Matoviča mrzí, že sa Modrí, Demokrati a Maďarské fórum nespojili

  • 17:38 30.06.2023
  • Bratislava
Matoviča mrzí, že sa Modrí, Demokrati a Maďarské fórum nespojili

Lídra hnutia OĽANO a priatelia Igora Matoviča mrzí, že sa menšie demokratické strany nespojili. Pripomenul mimoparlamentné subjekty Demokrati, Modrí, Most-Híd a Maďarské fórum (MF), ktoré diskutovali o spájaní. Tvrdí, že hrozí prepadnutie hlasov.

Mrzí ma, že do volieb pôjdu zápasy troch samostatných 'eg' predsedov, či už Eduarda Hegera, Zsolta Simona alebo Mikuláša Dzurindu. Tri subjekty, od ktorých sa očakávalo, že sa spoja, nakoniec pôjdu vlastnou cestou,“ povedal Matovič na piatkovej tlačovej konferencii.

Matovič tvrdí, že krátko pred Hegerovým rozhodnutím odísť z OĽANO dostal ponuku byť lídrom volebnej kandidátky hnutia. Matovič mal byť na poslednom mieste. Ľudia by tak vo voľbách podľa neho rozhodli, koho chcú za predsedu. Išlo o poslednú ponuku hnutia pre Hegera. Ponuku mu podľa Matovičových slov dávali aj preto, lebo videli, že sa „neobklopuje úplne správnymi ľuďmi“. Dzurindovi a Simonovi hnutie podľa Matoviča neponúkalo miesta na kandidátke. Považuje ich za ľudí, ktorí majú skôr odísť z politiky, ako sa do nej vracať. Poznamenal, že pre Demokratov majú ešte dvere otvorené.

Maďarské fórum Zsolta Simona sa napokon spojilo s ďalšími stranami a plánuje spoločnú kandidátku strán Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana. Dzurindovi Modrí sa spojili s Mostom-Híd, ktorý tvoria odídenci z Aliancie. K Demokratom sa pridali menšie subjekty ako Šanca, Jablko či Dobrý deň Slovensko.

Heger nepotvrdil, že by dostal ponuku byť jednotkou na kandidátke obyčajných ľudí. Matovič im podľa jeho slov ponúkol ešte miesta na kandidátke, Demokrati to však odmietli. „Odišiel som z OĽANO preto, lebo chcem robiť slušnú politiku s ľuďmi, ktorí sú konštruktívni a chcú v politike ľuďom slúžiť,“ uviedol Heger. Dodal, že Demokrati spojili na svojej kandidátke päť strán a idú svojou cestou.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc

PS vyzýva prezidenta, aby si od vlády zobral naspäť vyjednávaciu právomoc

VČERA - 19:34Domáce

Opozičné PS vyzýva prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby si zobral naspäť vyjednávaciu právomoc v súvislosti s pandemickou dohodou.

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?

V obciach sa premnožili túlavé psy. Kde ich je najviac?

VČERA - 19:31Domáce

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v Bratislave rokoval s partnermi o riešení narastajúceho problému túlavých psov v obciach, predovšetkým na východnom Slovensku.

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty

KDH: Vláda sa neprijatím pandemickej dohody rozhodla vypustiť vedecké fakty

VČERA - 19:00Domáce

Podľa KDH ide o krok proti slovenským pacientom aj vedcom.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody

VČERA - 18:21Domáce

Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie

VČERA - 17:25Domáce

Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.