Hrozba prívalovej povodne: Pre dva okresy vydali zvýšený stupeň výstrahy

Búrky môžu v niektorých okresoch vyvolať výrazný vzostup vodných hladín.
V okresoch Košice-okolie a Košice hrozí prívalová povodeň. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu 2. stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
„Vzhľadom na spadnuté a očakávané zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ priblížili meteorológovia. Dodali, že intenzívny dážď môže vyvolať prechodný výrazný vzostup vodných hladín a rozvodnenie najmä na malých tokov.
Búrky s krúpami môžu v utorok potrápiť najmä východ Slovenska. Prvý stupeň výstrah vydal SHMÚ do 18.00 h pre celý Košický a Prešovský kraj a pre niektoré okresy Banskobystrického kraja. Pre okres Košice-okolie platí výstraha druhého stupňa pred búrkami.

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi
Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.