• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
15°Bratislava

Syn amerického prezidenta sa priznal k neplateniu daní a nelegálnej držbe zbrane

  • 16:32 20.06.2023
  • Washington
Syn amerického prezidenta sa priznal k neplateniu daní a nelegálnej držbe zbrane

Syn amerického prezidenta Joea Bidena Hunter sa priznal k neplateniu federálnej dane z príjmu a k nelegálnemu držaniu strelnej zbrane. V utorok to oznámila prokuratúra v americkom štáte Delaware. TASR o tom informuje podľa agentúr AFP a AP.

Hunter Biden (53) sa k porušeniu federálnych zákonov priznal v rámci dohody s prokuratúrou, čím sa skončilo dlhotrvajúce vyšetrovanie druhého syna amerického prezidenta. Priznal, že v roku 2018 mal vo vlastníctve revolver Colt Cobra 38 special napriek tomu, že bol závislý na drogách.

Viem, že Hunter verí, že je dôležité prevziať zodpovednosť za tieto chyby, ktoré urobil počas chaotického obdobia a závislosti vo svojom živote,“ uviedol Christopher Clark, právnik Bidenovho syna.

Hunter Biden bol závislý na drogách po smrti svojho brata Beaua Bidena v roku 2015. Priznaním viny sa zároveň vyhol súdnemu pojednávaniu.

Ako vysvetľuje agentúra AP, za nelegálnu držbu zbrane osobou závislou na drogách hrozí v USA až desať rokov odňatia slobody. Americké ministerstvo spravodlivosti však uviedlo, že Hunter Biden o tomto obvinení uzavrel predbežnú dohodu, jej detaily zatiaľ nie sú známe.

Biely dom sa k prípadu bezprostredne nevyjadril. Joe Biden však v uplynulom období viackrát čelil otázkam o drogovej závislosti a podnikateľskej činnosti svojho syna.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kremeľ uprednostňuje diplomatické riešenie konfliktu na Ukrajine pred vojenským

Kremeľ uprednostňuje diplomatické riešenie konfliktu na Ukrajine pred vojenským

DNES - 13:20Zahraničné

Kremeľ v pondelok vyhlásil, že by uprednostnil ukončenie konfliktu na Ukrajine prostredníctvom diplomacie pred vojenským riešením.

Fínsko dodá Ukrajine muníciu za 90 miliónov eur zo zmrazených ruských aktív

Fínsko dodá Ukrajine muníciu za 90 miliónov eur zo zmrazených ruských aktív

DNES - 11:50Zahraničné

Fínsko v pondelok oznámilo novú dohodu o dodávkach munície pre Ukrajinu, ktorá bude financovaná z výnosov zo zmrazeného ruského majetku.

Pápež Lev XIV. vo Vatikáne prijal amerického viceprezidenta Vancea

Pápež Lev XIV. vo Vatikáne prijal amerického viceprezidenta Vancea

DNES - 11:16Zahraničné

Pápež Lev XIV. prijal v pondelok vo Vatikáne na súkromnej audiencii viceprezidenta USA J. D. Vancea s manželkou Ushou.

Bloomberg: Putin ide do telefonátu s Trumpom s pocitom, že je v silnej pozícii

Bloomberg: Putin ide do telefonátu s Trumpom s pocitom, že je v silnej pozícii

DNES - 10:09Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin je presvedčený, že jeho vojská budú schopné do konca roka 2025 prevziať plnú kontrolu nad štyrmi ukrajinskými oblasťami, ktoré si nárokuje Moskva.

V prezidentských voľbách v Rumunsku zvíťazil Nicušor Dan

V prezidentských voľbách v Rumunsku zvíťazil Nicušor Dan

DNES - 7:32Zahraničné

V druhom kole prezidentských volieb v Rumunsku zvíťazil v nedeľu centristický starosta Bukurešti Nicušor Dan, ukazujú predbežné takmer úplné výsledky sčítania, podľa ktorých získal zhruba 54 percent hlasov.