Premiér podľa politológov veľmi neverí, že vláda získa dôveru parlamentu

Premiér je skeptický, že jeho vláda dostane v Národnej rade (NR) SR dôveru.
Vláda si uvedomuje, že by nemohla prijímať zásadné politické rozhodnutia, a to pre časovo obmedzený mandát. V programovom vyhlásení vlády (PVV) sú uvedené základné priority a úlohy vlády. Pre TASR to uviedol politológ Juraj Marušiak.
„Niektoré ciele možno vnímať ako priveľmi všeobecne stanovené, priveľmi dlhodobo stanovené, na druhej strane aj sám premiér vo svojom vyjadrení ambície minimalizuje,“ uviedol politológ. V PVV sú uvedené základné body ako zabezpečenie riadneho chodu štátu, kontinuita zahraničnej politiky či príprava štátneho rozpočtu.
Marušiak zdôrazňuje, že táto vláda sa osobitne musí zamerať na prípravu plánu v oblasti finančnej politiky. Realizácia a implementácia tohto plánu bude podľa neho závisieť od novej vlády, ktorá sa ujme moci po voľbách.
Vláda podľa politologičky Dariny Malovej pripravovala PVV s vedomím, že nezíska dôveru NR SR. Potešujúce pre ňu je, že v PVV nie sú iba prázdne sľuby a snažia sa realizovať opatrenia v čo najkratšom čase.
„Mňa veľmi potešilo, že vláda chce s pomocou špičkových medzinárodných organizácií, ako je Európska únia, Európska komisia a Organizácia pre hospodársku komunitu a rozvoj (OECD) urobiť analýzu toho, prečo u nás už pomaly 20 rokov máme problém s čerpaním eurofondov,“ dodala Malová.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.

Vznikne pracovná skupina k posilneniu právnej ochrany verejne činných osôb
Do 15. júla by mala vzniknúť medzirezortná pracovná skupina k posilneniu právnej ochrany verejne činných osôb a prijatiu opatrení v oblasti verejného priestoru.

Michal Kaliňák: Časť poslancov krúžkovalo len pár stoviek ľudí, aj tak sú v NR SR
V Národnej rade SR sedia poslanci, ktorí ako osoby získali od voličov iba 700, 800 alebo 900 preferenčných krúžkov a do parlamentu ich dostalo len vysoké poradové číslo na straníckej kandidátnej listine.