• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.7.2024Meniny má Bohuslav
29°Bratislava

Medvedev prečítal riaditeľom vojenských závodov Stalinov telegram z roku 1941

  • 21:10 24.03.2023
  • Moskva
Medvedev prečítal riaditeľom vojenských závodov Stalinov telegram z roku 1941

Medvedev svojim kolegom odkázal, aby "pamätali na slová generalissima" Stalina.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941, v ktorom sovietsky vodca predstaviteľov zbrojárskeho priemyslu žiadal, aby "čestne a včas plnili rozkazy", inak po nich pôjde ako "po zločincoch", ktorým nezáleží "na cti a záujmoch svojej vlasti".

Telegram, v ktorom Stalin žiadal urýchlenie výroby tankových súčiastok, Medvedev prečítal na zasadnutí štátnej komisie pre zbrojenie, informovala v piatok agentúra DPA, na ktorú sa odvoláva TASR.

Podľa Medvedeva, ktorý je teraz zástupcom šéfa ruskej bezpečnostnej rady, je tento telegram dôkazom, že „žiadna výroba, žiadna organizácia nie je ideálna“.

Uviedol súčasne, že napriek tomu v podmienkach tzv. špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine by záväzky zbrojných tovární mali pozostávať „nie z plnenia ročných záväzkov, ale z plnenia desaťdňových záväzkov a dorovnania toho, čo sa neurobilo vrátane minulého roka“.

Tvrdil tiež, že väčšina fabrík v Rusku „pracuje na tri zmeny“ a vyrába tie najmodernejšie zbrane. „Najdôležitejšie je vyrobiť toto všetko v požadovaných objemoch,“ zdôraznil Medvedev, pričom súčasne apeloval na prítomných – označil ich za svojich kolegov –, aby „pamätali na slová generalissima“ Stalina.

Medvedev je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a je horlivým zástancom invázie ruskej armády na Ukrajinu. Kedysi bol pritom v Rusku i na Západe považovaný za liberála.

Krátko po zverejnení videí zo zasadnutia s predstaviteľmi zbrojného priemyslu Medvedev publikoval aj úryvky z rozhovoru s ruskými novinármi, v ktorom tvrdí, že Rusko v skutočnosti vedie vojnu proti celému NATO.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

DNES - 10:55Zahraničné

Už v prvom kole získala 459 hlasov.

Lukašenko tvrdí, že chce

Lukašenko tvrdí, že chce "upraviť" vzťahy s Poľskom

DNES - 8:08Zahraničné

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko vyhlásil, že chce, aby si jeho krajina "upravila" vzťahy s Poľskom, no zároveň musí byť ostražitá a "udržiavať zbrane v pohotovosti".

Mexiko po atentáte na Trumpa žiada prísnejšiu kontrolu držby zbraní v USA

Mexiko po atentáte na Trumpa žiada prísnejšiu kontrolu držby zbraní v USA

DNES - 6:49Zahraničné

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador po nedávnom atentáte na amerického exprezidenta Donalda Trumpa v utorok vyzval Spojené štáty, aby sprísnili kontrolu držby strelných zbraní.

Zelenskyj chce zákonom odňať štátne vyznamenania udelené priaznivcom Ruska

Zelenskyj chce zákonom odňať štátne vyznamenania udelené priaznivcom Ruska

DNES - 6:21Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok vyzval parlament na schválenie návrhu zákona, na základe ktorého by bolo možné odňať štátne vyznamenania udelené "zradcom".

Medvedev tvrdí, že vstup Ukrajiny do NATO by bol vyhlásením vojny Rusku

Medvedev tvrdí, že vstup Ukrajiny do NATO by bol vyhlásením vojny Rusku

DNES - 6:08Zahraničné

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredajšom rozhovore pre týždenník Argumenty i fakty povedal, že vstup Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie (NATO) by znamenal vyhlásenie vojny Rusku.