Ukrajina pre spory zastavila dodávku plynu z Ruska
- 17:27 11.11.2013
- MOSKVA/KIEV

Ukrajina zastavila od piatka dovoz ruského plynu pre spor o jeho cenu.
"Naftogazu sa od piatku nič nedodalo," uviedol zdroj z plynárenského odvetvia s odkazom na ukrajinskú štátnu energetickú spoločnosť, ktorá nakupuje ruský plyn. Zdroj z ukrajinského plynárenstva tiež povedal, že prevádzkovateľ plynovodov Ukrtransgaz v piatok prikázal Naftogazu zastaviť nákupy ruského plynu.
Predstaviteľ firmy Gazprom však konštatoval, že tranzit ruského plynu k európskym zákazníkom cez Ukrajinu pokračuje. "Všetky žiadosti na export sa plnia," povedal.
Ukrajina platí za plyn z Ruska približne 400 USD za tisíc kubických metrov, čo je jedna z najvyšších cien v Európe. Kyjev preto žiada Moskvu o zmiernenie podmienok. Tento spor vyvolal obavy z novej vojny o cenu plynu, podobnej ako boli tie počas zimných období v roku 2006 a v roku 2009, ktoré spôsobili prerušenie dodávok na Ukrajinu a do zvyšku Európy.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov
Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu
Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve
Zákon o kontrolnej činnosti v samospráve je potrebný, ukotvenie hlavného kontrolóra v legislatíve je nepostačujúce.

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru
Strana Za ľudí podáva podnet na úrad Európskej prokuratúry pre podozrenia z neoprávneného čerpania eurofondov v rámci dotácií poskytovaných Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA
Clo na úrovni stoviek percent znamená koniec obchodu a ak by sa naozaj zaviedlo, výrazne by zasiahlo aj slovenský priemysel.