AOPP: Financie z plánu obnovy potrebujú aj nemocnice v regiónoch

Asociácia na ochranu práv pacienta vyzvala vládu a kompetentné ministerstvá, aby pri rozhodovaní o zdrojoch z plánu obnovy akceptovali chartu práv pacientov.
Finančné prostriedky z plánu obnovy na rekonštrukciu či výstavbu potrebujú aj nemocnice v regiónoch. Treba zamedziť diskriminácii pacientov, ktorí sú v nich hospitalizovaní. Upozornila na to Asociácia na ochranu práv pacienta (AOPP).
„Najväčšie investície do zdravotníckej infraštruktúry Slovenska v histórii našej krajiny by nemali smerovať len do niektorých vybraných zdravotníckych zariadení, nemocníc. Mali by smerovať tam, kde sú potrebné a zlepšia dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov,“ skonštatovala.
Asociácia vyhlásila, že so znepokojením sleduje dianie spojené s vyhodnotením výzvy na veľké investičné projekty. Pacienti podľa nej uvítali, že prostriedky z plánu obnovy vo výške viac ako 600 miliónov eur smerovali do štátnych koncových nemocníc, a to na výstavbu nemocnice na bratislavských Rázsochách a v Martine. AOPP súhlasí tiež s požiadavkou Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) na uvoľnenie 200 miliónov eur na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc v regiónoch.
Rezort zdravotníctva minulý týždeň zverejnil vyhodnotenie výzvy z plánu obnovy na veľké investičné projekty. Peniaze má získať osem nemocníc. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý aktuálne riadi aj rezort zdravotníctva, avizoval, že výsledky výzvy dá preveriť. ANS spochybňovanie výsledkov odmietla. Chce sa preto obrátiť na Európsku komisiu, aby dohliadla na transparentnosť.

Polícia varuje: Táto SMS je podvod!
Ak vám prišla takáto SMS, nereagujte na ňu, vyzýva polícia.

Útok medveďa na človeka: Toto odkazuje obec
Medveď v blízkosti závodu napadol človeka, obec vydala stanovisko.

V nedeľu nastane zmena počasia
Sobotná noc bude chladná, v nedeľu však nastane zmena.

Pediatri zaočkovali na Slovensku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny
Na Slovensku pediatri zaočkovali od marca 2022 do apríla tohto roku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny.