• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 22.3.2023Meniny má Benadik
10°Bratislava

Nominácie na Ceny Anděl Coca-Cola 2022 ovládol album Mira Žbirku Posledné veci

  • 8:52 17.02.2023
  • Bratislava
Nominácie na Ceny Anděl Coca-Cola 2022 ovládol album Mira Žbirku Posledné veci

Česká hudobná akadémia rozhodla v druhom kole hlasovania o nomináciách na Ceny Anděl Coca - Cola 2022.

V treťom kole hlasovania budú akademici vyberať už len z troch kandidátov, ktorí sú nominovaní celkovo v 14 kategóriách. Výnimkou je len Sieň slávy. O jej víťazovi akadémia rozhodla už v prvom kole.

Favoritom je album Posledné veci Mira Žbirku, ktorý figuruje v hlavných kategóriách Album, Sólový interpret a skladba Nejsi sám, v ktorej spieva aj jeho syn David Žbirka, ktorý album produkoval, má šancu byť Skladbou roka. Štvrtou pre tento album je aj nominácia v kategórii Slovenský album. V kategórii, v ktorej hlasuje špeciálne zostavená slovenská akadémia, sú nominované aj albumy Deti rýb od Korben Dallas a Čierna labuť, biela vrana Richarda Müllera. TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

V najsledovanejšej kategórii Album má okrem Mira Žbirku šancu uspieť aj spevák 7krát3 s albumom II a skupina Vypsaná Fixa s albumom Kusy radosti. Spevák 7krát3 je nominovaný aj v kategóriách Sólový interpret a Videoklip, Vypsaná Fixa aj ako Skupina roku a v kategórii Rock. Českú akadémiu oslovila aj speváčka Pam Rabbit so svojou prvotinou Mom, I’m Lost, za ktorú môže sošku Anděla získať v kategóriách Sólová interpretka a Objav.

Celkovo hlasovalo cez 440 akademikov, odborníkov z hudobnej brandže,“ uvádza Petra Žikovská, riaditeľka Českej národnej skupiny Medzinárodnej federácie hudobného priemyslu (ČNS IFPI), ktorá ceny vyhlasuje. Kto ocenenie v celkom pätnástich andělských kategóriách nakoniec získa, sa rozhodne v treťom kole hlasovania Českej hudobnej akadémie.

Slávnostné odovzdávanie Cien Anděl 2022 prebehne 15. apríla a jeho súčasťou bude už tradične množstvo hudobných vystúpení. „Snažíme sa vnímať vývoj hudby v celej jej šírke a sprostredkovávať aj hosťom v sále, aj divákom pri televíznych obrazovkách komplexný zážitok. Tradične pripravujeme originálnu scénu a pre každé vystúpenie špeciálny vizuálny support, ktorý dokonale podporí a vyzdvihne výnimočnosť jednotlivých interpretov, aj celého večera,“ dodáva Lucka Hájková.

Ceny Anděl udeľuje každoročne od roku 1991 Hudobná akadémia. Od roku 1995 sa realizujú pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 ich symbolizuje soška anjela so šalmajom od sochára Jaroslava Rónu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
92-ročný miliardár sa len rok po rozvode opäť zasnúbil

92-ročný miliardár sa len rok po rozvode opäť zasnúbil

VČERA - 15:20Kultúra

Miliardár Rupert Murdoch je len rok po rozvode opäť zasnúbený.

Herec Sam Neill oznámil, že má rakovinu v 3. štádiu

Herec Sam Neill oznámil, že má rakovinu v 3. štádiu

7:38 18.03.2023Kultúra

Novozélandský herec Sam Neill oznámil, že sa lieči z rakoviny krvi.

Ikona francúzskej i svetovej kinematografie Isabelle Huppertová má 70 rokov

Ikona francúzskej i svetovej kinematografie Isabelle Huppertová má 70 rokov

6:22 16.03.2023Kultúra

Patrí k najznámejším francúzskym herečkám. Počas kariéry účinkovala vo viac ako 100 filmoch či televíznych projektoch, v ktorých stvárnila množstvo rôznorodých ženských postáv.

Herečka Olga Schoberová má 80 rokov. Diváci ju nevideli starnúť

Herečka Olga Schoberová má 80 rokov. Diváci ju nevideli starnúť

6:27 15.03.2023Kultúra

Česká herečka Olga Schoberová sa dnes dožíva okrúhlych 80 rokov.

Dominik Tatarka, autor Démona súhlasu, sa narodil pred 110 rokmi

Dominik Tatarka, autor Démona súhlasu, sa narodil pred 110 rokmi

6:22 14.03.2023Kultúra

Dominik Tatarka patril spočiatku k optimistom, ktorí verili, že spoločnosť budovaná po roku 1948 a reprezentovaná komunistickou stranou smeruje k spravodlivejšiemu zriadeniu v duchu pokroku a humanizmu.