• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 13.5.2025Meniny má Servác
16°Bratislava

Rusko pripravuje novú vlnu útokov do konca februára, tvrdí Ukrajina

  • 11:41 28.01.2023
  • Kyjev
Rusko pripravuje novú vlnu útokov do konca februára, tvrdí Ukrajina

Rusko pravdepodobne "pripravuje novú vlnu útokov" na Ukrajine v období do konca februára.

Oznámil to v noci na sobotu tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexij Danilov. Správa je prevzatá z webovej stránky stanice Sky News.

Rusko sa podľa Danilovových slov pripravuje na "maximálnu aktiváciu" k prvému výročiu začiatku svojej invázie na Ukrajinu 24. februára. "Sú presvedčení, že k výročiu by mali dosiahnuť isté úspechy. Nie je tajomstvo, že sa pripravujú na novú vlnu do 24. februára," povedal Danilov pre rozhlasovú stanicu Rádio Sloboda (RFE/RL), píše Sky News.

Danilov dodal, že Moskva má "úlohy" v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, aby sa dostala k ich hraniciam. Ruská armáda podľa jeho slov už týždeň uskutočňuje prieskum obranných spôsobilostí ukrajinských vojakov v Záporožskej oblasti. "V súčasnosti tam dochádza k zhromažďovaniu vojakov," povedal Danilov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

DNES - 15:02Zahraničné

Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmunssen si myslí, že európske krajiny by mali zvýšiť svoje výdavky na obranu aspoň na štyri percentá hrubého domáceho produktu.

Raši v Budapešti: Vzťahy Slovenska s Maďarskom sú vynikajúce vo všetkých oblastiach

Raši v Budapešti: Vzťahy Slovenska s Maďarskom sú vynikajúce vo všetkých oblastiach

DNES - 13:52Zahraničné

Vzťahy medzi Slovenskou republikou a Maďarskom sú vynikajúce na úrovni vlád, parlamentov i vo všetkých pracovných oblastiach vzájomnej spolupráce, uviedol Richard Raši.

Kremeľ odmietol „neobjektívne závery“ ICAO a zodpovednosť za nehodu letu MH17

Kremeľ odmietol „neobjektívne závery“ ICAO a zodpovednosť za nehodu letu MH17

DNES - 13:43Zahraničné

Kremeľ v utorok odmietol „neobjektívne závery“ Medzinárodnej organizácie civilného letectva, podľa ktorých je Rusko zodpovedné za zrútenie lietadla malajzijských aerolínii nad východom Ukrajiny v júli 2014.

Pápež Lev XIV. chce posilniť dialóg so židovskými komunitami

Pápež Lev XIV. chce posilniť dialóg so židovskými komunitami

DNES - 12:54Zahraničné

Pápež Lev XIV. v liste židovským komunitám vo svete prisľúbil, že rímskokatolícka cirkev s nimi chce posilniť dialóg.

Depardieu je vinný, potvrdil súd

Depardieu je vinný, potvrdil súd

DNES - 11:06Zahraničné

Parížsky súd v utorok uznal francúzskeho herca Gérarda Depardieua vinným z napadnutia dvoch žien počas nakrúcania filmu v roku 2021. Uložil mu 18-mesačný podmienečný trest.