Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a ambulancie sa dohodli na dofinancovaní sektora.
Do ambulancií má ísť 283 miliónov eur navyše. Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol po piatkovom rokovaní so zástupcami ambulantného sektora. Avizoval, že poplatky pre pacientov nebudú zavedené.
"Ešte nás čakajú rokovania s ministerstvom hospodárstva o tom, akým spôsobom zabezpečiť, aby ambulancie nepocítili zvýšené platby za energie," priblížil dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).
Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Jaroslava Orosová zdôraznila, že dohoda je zatiaľ len podmienečná. "Našou podmienkou bolo, že dôjde k regulácii cien ambulantného sektora v posledných dňoch pred vypršaním našich zmlúv," dodala. Nájdenie riešenia očakáva počas pondelka (30. 1.).

Hranice Slovenska s Maďarskom a Rakúskom budú opäť prejazdné bez kontrol
Od utorkovej polnoci budú hraničné priechody SR s Maďarskom a Rakúskom opäť prejazdné bez kontrol v súvislosti s prijatými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia slintačky a krívačky.

Šutaj Eštok: Od polnoci sa zrušia kontroly na hraniciach v súvislosti so SLAK
Kontroly na všetkých hraničných priechodoch s Maďarskom, Rakúskom a Českom budú v súvislosti s ochorením slintačky a krívačky zrušené od utorkovej polnoci.

Najvyšší súd v prípade vraždy Kuciaka zrušil rozsudok ŠTS
Najvyšší súd SR zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka voči obžalovaným Marianovi K. a spol.

Polícia zasahovala proti neonacistickej skupine, toto tvrdí minister
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok potvrdil zásah bratislavských krajských policajtov proti neonacistickej skupine Valhalla.

V škole napadli pedagóga, na mieste zasahovala polícia
Pedagóga fyzicky a verbálne napadli, došlo aj k vyhrážkam.