• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.2.2024Meniny má Frederik(a)
Bratislava

Šéfka amerických tajných služieb: Boje na Ukrajine prebiehajú v zníženom tempe

  • 18:11 04.12.2022
  • Washington
Šéfka amerických tajných služieb: Boje na Ukrajine prebiehajú v zníženom tempe

Boje vo vojne na Ukrajine prebiehajú v "zníženom tempe" a tento stav sa pravdepodobne nezmení ešte niekoľko mesiacov, keďže sa Kyjev i Moskva pripravujú na protiofenzívu po zimných mesiacoch.

Uviedla to riaditeľka tajných služieb USA Avril Hainesová. TASR informuje podľa nedeľnej správy britskej spravodajskej stanice Sky News.

Už teraz vidíme akési znížené tempo konfliktu... a očakávame, že to tak bude pravdepodobne aj v nasledujúcich mesiacoch,“ povedala Hainesová v sobotu na bezpečnostnom fóre v americkom štáte Kalifornia.

Dodala, že ukrajinská i ruská armáda sa budú počas zimy snažiť pripraviť na protiofenzívu po zimných mesiacoch. Hainesová tvrdí, že existujú pochybnosti, či na to Rusi budú alebo nebudú pripravení, pričom vyhliadky Ukrajiny sú podľa nej optimistickejšie.

Riaditeľka amerických tajných služieb uviedla, že Moskva sa útokmi na ukrajinskú energetickú infraštruktúru čiastočne snaží znížiť vôľu Ukrajincov klásť odpor. Podľa jej slov sa však v súčasnosti nezdá, že by mal ukrajinský ľud zníženú morálku.

Ruská armáda sústredene útočí na ukrajinskú kritickú infraštruktúru a zdroje výroby a prenosu elektrickej energie od začiatku októbra. Tieto ruské údery spôsobili, že milióny ľudí na Ukrajine zostali bez svetla, vody a tepla v čase, keď vonkajšie teploty klesli pod nulu.

Hainesová si myslí, že ruský prezident Vladimir Putin je prekvapený, že jeho armáda nedosiahla vo vojne na Ukrajine viac. „Myslím si, že je stále viac informovaný o výzvach, ktorým ruská armáda čelí. Stále nám však nie je jasné, či má v tejto fáze úplný obraz o tom, čomu sú vystavení... vidíme nedostatok munície, morálky, problémy so zásobovaním, logistikou a celý rad obáv, ktorým čelia,“ povedala.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V byte našli troch mŕtvych, polícia v Česku vyšetruje incident ako trojnásobnú vraždu

V byte našli troch mŕtvych, polícia v Česku vyšetruje incident ako trojnásobnú vraždu

DNES - 9:30Zahraničné

V bytovke našli telá ženy a dvoch detí. Prípadom sa zaoberá česká kriminálka.

V Izraeli sa konali ďalšie demonštrácie proti Netanjahuovi

V Izraeli sa konali ďalšie demonštrácie proti Netanjahuovi

DNES - 6:14Zahraničné

Tisíce ľudí demonštrovali v sobotu večer vo viacerých izraelských mestách za prepustenie rukojemníkov zadržiavaných palestínskym militantným hnutím Hamas a proti vláde premiéra Benjamina Netanjahua.

Kuleba je optimistický ohľadom vstupu Ukrajiny do EÚ

Kuleba je optimistický ohľadom vstupu Ukrajiny do EÚ

DNES - 6:09Zahraničné

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyjadril optimizmus v súvislosti s budúcnosťou Ukrajiny v Európskej únii.

V Budapešti pri výročí vypuknutia vojny na Ukrajine skandovali

V Budapešti pri výročí vypuknutia vojny na Ukrajine skandovali "Rusi domov!"

DNES - 6:07Zahraničné

Stovky demonštrantov sa v sobotu zhromaždili v Budapešti, aby si pochodom k sídlu ruského veľvyslanectva pripomenuli druhé výročie invázie na Ukrajinu.

Pavel: Chceme, aby Rusko odišlo z Ukrajiny a umožnilo jej slobodný rozvoj

Pavel: Chceme, aby Rusko odišlo z Ukrajiny a umožnilo jej slobodný rozvoj

DNES - 6:04Zahraničné

Český prezident Petr Pavel v sobotu vyzval českú verejnosť, aby vytrvala v podpore Ukrajiny a nenechala ju spadnúť do "pazúrov" Ruska.