• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 24.5.2024Meniny má Ela
22°Bratislava

Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

  • 10:33 28.11.2022
  • Bratislava
Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

Bones and all je názov filmovej novinky s príbehom ženy a muža, ktorí sa spoznajú na ceste Amerikou a zistia, že ich spája potreba jesť ľudské mäso.

V kanibalskej romanci sa v nezvyčajnej úlohe predstavuje Timothée Chalamet. "Zahral si mladíka, ktorý svoje chute prijal a do tajov kanibalského života môže zasvätiť aj zmätené dievča, ktoré sa stále hľadá," približuje Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film, ktorá snímku prináša do kín od 23. novembra.

Maren je pritom v prvom rade mladá žena, ktorá chce to isté, čo väčšina jej rovesníkov, byť rešpektovaná, obdivovaná, milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej pre čudesné chúťky rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a práve na ceste za ňou spoznáva charizmatického mladíka menom Lee. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí. Na dlhej ceste ich však čaká viacero prekážok.

Okrem Chalameta, ktorý vďaka filmom Interstellar, Duna či K zemi hľaď! patrí medzi najobľúbenejších mladých hercov súčasnosti, sa vo filme objavuje viacero ďalších hereckých talentov. Maren stvárňuje herečka Taylor Russel, ktorá za svoj výkon získala na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale Benátky cenu pre najlepšiu začínajúcu herečku. Slovenské publikum ju môže poznať napríklad z hororu Úniková hra. „Herecký veterán Mark Rylance vo filme hrá dlhoročného kanibala, ktorý svoje chúťky úspešne tají svetu. Predtým zažiaril v už zmieňovanom filme K zemi hľaď!, ale aj hitoch ako Dunkirk či Ready Player One: Hra sa začína. Chloë Sevigny, označovaná aj ako múza nezávislých filmárov, sa počas svojej kariéry objavila v kultových snímkach Chlapci neplačú, Zodiac či Mŕtvi neumierajú,“ dodáva Gašparík.

Film Bones and all je adaptáciou rovnomennej knihy Camille DeAngelis, režíroval ho Luca Guadagnino. Tvorca romantickej drámy Daj mi svoje meno, v ktorej si zahral práve Chalamet, ale aj uznávanej prerábky hororu Suspiria, spája v novinke oba žánre.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bratislava víta legendárneho Roda Stewarta

Bratislava víta legendárneho Roda Stewarta

10:16 22.05.2024Kultúra

Legendárny Rod Stewart je na koncertnom turné a na radosť slovenských fanúšikov je jednou z jeho zastávok slovenská metropola.

Pred 90 rokmi sa narodil herec Vladimír Brabec, známy ako legendárny major Zeman

Pred 90 rokmi sa narodil herec Vladimír Brabec, známy ako legendárny major Zeman

7:13 15.05.2024Kultúra

Mal veľa priaznivcov i protivníkov, bol vyzdvihovaný aj zatracovaný. Napriek tomu, že vytvoril desiatky skvelých divadelných, filmových, televíznych i rozhlasových postáv, navždy zostal majorom Zemanom.

Vo veku 65 rokov zomrela svetoznáma slovenská speváčka

Vo veku 65 rokov zomrela svetoznáma slovenská speváčka

19:26 14.05.2024Kultúra

Jej nádherný hlas zaznel na scénach v Zürichu, Paríži, Madride, Mníchove, Turíne či Ríme.

Tvorca filmovej ságy Hviezdne vojny George Lucas slávi 80. narodeniny

Tvorca filmovej ságy Hviezdne vojny George Lucas slávi 80. narodeniny

4:03 14.05.2024Kultúra

Svetoznámy americký režisér, scenárista a producent George Lucas, ktorý svojou ságou Hviezdne vojny výrazne ovplyvnil svetovú kinematografiu a žáner sci-fi, sa dnes dožíva 80 rokov.

Noc múzeí a galérií bude 18. mája, zapojí sa vyše 130 objektov

Noc múzeí a galérií bude 18. mája, zapojí sa vyše 130 objektov

12:49 13.05.2024Kultúra

Celoeurópske podujatie Noc múzeí a galérií sa uskutoční v sobotu 18. mája.