• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 27.1.2023Meniny má Bohuš
Bratislava

Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

  • 10:33 28.11.2022
  • Bratislava
Bones and all je kanibalská romanca, poteší fanúšikov Chalameta

Bones and all je názov filmovej novinky s príbehom ženy a muža, ktorí sa spoznajú na ceste Amerikou a zistia, že ich spája potreba jesť ľudské mäso.

V kanibalskej romanci sa v nezvyčajnej úlohe predstavuje Timothée Chalamet. "Zahral si mladíka, ktorý svoje chute prijal a do tajov kanibalského života môže zasvätiť aj zmätené dievča, ktoré sa stále hľadá," približuje Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film, ktorá snímku prináša do kín od 23. novembra.

Maren je pritom v prvom rade mladá žena, ktorá chce to isté, čo väčšina jej rovesníkov, byť rešpektovaná, obdivovaná, milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej pre čudesné chúťky rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a práve na ceste za ňou spoznáva charizmatického mladíka menom Lee. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí. Na dlhej ceste ich však čaká viacero prekážok.

Okrem Chalameta, ktorý vďaka filmom Interstellar, Duna či K zemi hľaď! patrí medzi najobľúbenejších mladých hercov súčasnosti, sa vo filme objavuje viacero ďalších hereckých talentov. Maren stvárňuje herečka Taylor Russel, ktorá za svoj výkon získala na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale Benátky cenu pre najlepšiu začínajúcu herečku. Slovenské publikum ju môže poznať napríklad z hororu Úniková hra. „Herecký veterán Mark Rylance vo filme hrá dlhoročného kanibala, ktorý svoje chúťky úspešne tají svetu. Predtým zažiaril v už zmieňovanom filme K zemi hľaď!, ale aj hitoch ako Dunkirk či Ready Player One: Hra sa začína. Chloë Sevigny, označovaná aj ako múza nezávislých filmárov, sa počas svojej kariéry objavila v kultových snímkach Chlapci neplačú, Zodiac či Mŕtvi neumierajú,“ dodáva Gašparík.

Film Bones and all je adaptáciou rovnomennej knihy Camille DeAngelis, režíroval ho Luca Guadagnino. Tvorca romantickej drámy Daj mi svoje meno, v ktorej si zahral práve Chalamet, ale aj uznávanej prerábky hororu Suspiria, spája v novinke oba žánre.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodila detská spisovateľka Krista Bendová - dnes

Pred 100 rokmi sa narodila detská spisovateľka Krista Bendová - dnes

DNES - 6:25Kultúra

Rozprávky o Osmijankovi, či hravé Opice z našej police sprevádzali niekoľko generácií detských, ale aj dospelých čitateľov. Ich autorka, Krista Bendová, patrí k najznámejším slovenským spisovateľkám.

Madonna pripravuje The Celebration Tour 2023

Madonna pripravuje The Celebration Tour 2023

13:49 24.01.2023Kultúra

Americká speváčka Madonna tento rok vyrazí na turné, ktoré má pripomenúť jej štyridsať rokov trvajúcu hudobnú kariéru.

Zomrela legendárna herečka Gina Lollobrigida

Zomrela legendárna herečka Gina Lollobrigida

12:49 16.01.2023Kultúra

Vo veku 95 rokov zomrela legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida.

Kritici rozdali filmové ceny. Najviac ich získala táto komédia

Kritici rozdali filmové ceny. Najviac ich získala táto komédia

7:26 16.01.2023Kultúra

Americká sci-fi komédia Všetko, všade a naraz stala v nedeľu v Los Angeles víťazom 28. ročníka udeľovania cien Critics Choice Awards.

Dlhoročný herec SND a obyvateľ Paneláku Juraj Slezáček by mal 80 rokov

Dlhoročný herec SND a obyvateľ Paneláku Juraj Slezáček by mal 80 rokov

6:20 14.01.2023Kultúra

Úloha dôchodcu Emila Blichára v seriáli Panelák potvrdila, že herec Juraj Slezáček mal dar všestranného hereckého talentu a nebol mu cudzí ani žáner televíznej zábavy.