• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 18.4.2024Meniny má Valér
11°Bratislava

​Častá chyba pri používaní kondicionéra: Toto musíte spraviť ešte pred jeho nanesením!

  • 19:42 26.11.2022
  • Londýn
​Častá chyba pri používaní kondicionéra: Toto musíte spraviť ešte pred jeho nanesením!

Nemíňajte zbytočne peniaze na produkt, ktorý neviete správne použiť. Kaderník hovorí o najčastejšej chybe, ktorá sa týka používania kondicionéra pri umývaní vlasov.

Umývanie vlasov je vysoko individuálny a rozmanitý proces. Niektorí ho opakujú každý deň, iní mu vyhradia len dva dni do týždňa. Postup je však pre väčšinu približne rovnaký – najprv naniesť šampón, opláchnuť, potom naniesť kondicionér, a nakoniec opäť opláchnuť.

Hoci sú nádoby so šampónom a kondicionérom podobné, používanie týchto dvoch produktov by predsa len malo byť rozdielne. Ako upozorňuje londýnsky kaderník Ricky Walters, najväčšou chybou, ktorú opakujeme pri používaní kondicionéra, je, že si po použití šampónu len opláchneme vlasy a rovno nanesieme kondicionér.

Kondicionér by sa nemal nanášať na celkom mokré vlasy – takto dochádza len k jeho plytvaniu. Namiesto toho si treba vyhradiť chvíľu na vysušenie vlasov uterákom.

„Nie je nič horšie ako naniesť kvalitný a drahý kondicionér na premočené vlasy hneď po oplachovaní,“ podotýka Walters pre portál Mirror. „Drahé, husté a luxusné kondicionéry by sa mali nanášať na uterákom vysušené vlasy.“

Podľa kaderníka dlhé vlasy zadržia značný objem vody, ktorá potom riedi nanesený produkt, a tým oslabuje jeho účinky.

Ako by mal vyzerať správny postup umývania vlasov

Dôležité je dodržať aj správny postup pri nanášaní šampónu. Walters odporúča umyť vlasy šampónom až dvakrát, a až potom pristúpiť ku kondicionérovej kúre. Pred ňou treba vlasy sušiť uterákom po dobu aspoň dvoch minút.

Po šampóne na vlasy naneste kondicionér, ale dajte si pozor, aby ste ho aplikovali len do dĺžok, a nie ku korienkom, ktoré by mohol zbytočne zaťažiť a zamastiť. „Pre najlepší výsledok a dlhotrvajúci lesk nanášajte kondicionér len do dĺžok a ku končekom vlasov,“ uvádza Walters.

Nechajte produkt pôsobiť aspoň dve minúty, a potom vlasy opláchnite. Nasleduje záverečné sušenie.

Walters na záver radí používať husté a krémové kondicionéry, ktoré vlasom poskytnú maximálnu vlahu. Takýto typ produktu je osožný najmä pre suché a nepoddajné kadere.

Zdroj: Info.sk, DP, mirror.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Rodine sa stratil pes, takto ho našli medzi medveďmi

Video: Rodine sa stratil pes, takto ho našli medzi medveďmi

VČERA - 19:10Zaujímavosti

Dron zachytil prekvapivé zábery strateného huskyho.

Počas letnej sezóny sprístupnia aj doteraz

Počas letnej sezóny sprístupnia aj doteraz "skryté" časti Spišského hradu

VČERA - 8:55Zaujímavosti

Na Spišskom hrade pripravili na novú turistickú sezónu viacero noviniek.

Futurológ: Blížime sa k singularite, toto sa stane už o 5 rokov

Futurológ: Blížime sa k singularite, toto sa stane už o 5 rokov

VČERA - 7:06Zaujímavosti

Podľa uznávaného futurológa Raya Kurzweila, z ktorého predpovedí sa vyplnilo takmer 86 percent, technológia v roku 2029 dosiahne nový míľnik, ktorý ovplyvní aj ľudstvo.

Čo robiť, ak pri pristávaní lietadla začujete desivé zvuky?

Čo robiť, ak pri pristávaní lietadla začujete desivé zvuky?

22:09 15.04.2024Zaujímavosti

Počas pristávania lietadla sa pasažieri na palube môžu stretnúť s celým radom nepríjemných zvukov, ktoré stupňujú strach z lietania. Často sa ich však vôbec netreba báť.