• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 22.3.2023Meniny má Benadik
10°Bratislava

​Častá chyba pri používaní kondicionéra: Toto musíte spraviť ešte pred jeho nanesením!

  • 19:42 26.11.2022
  • Londýn
​Častá chyba pri používaní kondicionéra: Toto musíte spraviť ešte pred jeho nanesením!

Nemíňajte zbytočne peniaze na produkt, ktorý neviete správne použiť. Kaderník hovorí o najčastejšej chybe, ktorá sa týka používania kondicionéra pri umývaní vlasov.

Umývanie vlasov je vysoko individuálny a rozmanitý proces. Niektorí ho opakujú každý deň, iní mu vyhradia len dva dni do týždňa. Postup je však pre väčšinu približne rovnaký – najprv naniesť šampón, opláchnuť, potom naniesť kondicionér, a nakoniec opäť opláchnuť.

Hoci sú nádoby so šampónom a kondicionérom podobné, používanie týchto dvoch produktov by predsa len malo byť rozdielne. Ako upozorňuje londýnsky kaderník Ricky Walters, najväčšou chybou, ktorú opakujeme pri používaní kondicionéra, je, že si po použití šampónu len opláchneme vlasy a rovno nanesieme kondicionér.

Kondicionér by sa nemal nanášať na celkom mokré vlasy – takto dochádza len k jeho plytvaniu. Namiesto toho si treba vyhradiť chvíľu na vysušenie vlasov uterákom.

„Nie je nič horšie ako naniesť kvalitný a drahý kondicionér na premočené vlasy hneď po oplachovaní,“ podotýka Walters pre portál Mirror. „Drahé, husté a luxusné kondicionéry by sa mali nanášať na uterákom vysušené vlasy.“

Podľa kaderníka dlhé vlasy zadržia značný objem vody, ktorá potom riedi nanesený produkt, a tým oslabuje jeho účinky.

Ako by mal vyzerať správny postup umývania vlasov

Dôležité je dodržať aj správny postup pri nanášaní šampónu. Walters odporúča umyť vlasy šampónom až dvakrát, a až potom pristúpiť ku kondicionérovej kúre. Pred ňou treba vlasy sušiť uterákom po dobu aspoň dvoch minút.

Po šampóne na vlasy naneste kondicionér, ale dajte si pozor, aby ste ho aplikovali len do dĺžok, a nie ku korienkom, ktoré by mohol zbytočne zaťažiť a zamastiť. „Pre najlepší výsledok a dlhotrvajúci lesk nanášajte kondicionér len do dĺžok a ku končekom vlasov,“ uvádza Walters.

Nechajte produkt pôsobiť aspoň dve minúty, a potom vlasy opláchnite. Nasleduje záverečné sušenie.

Walters na záver radí používať husté a krémové kondicionéry, ktoré vlasom poskytnú maximálnu vlahu. Takýto typ produktu je osožný najmä pre suché a nepoddajné kadere.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, mirror.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Vodič chcel pomôcť pri požiari domu, dym mal však oveľa smutnejší pôvod

Video: Vodič chcel pomôcť pri požiari domu, dym mal však oveľa smutnejší pôvod

VČERA - 22:15Zaujímavosti

Vodič pri prechádzaní štvrťou spozoroval dymenie, na základe ktorého predpokladal, že došlo k požiaru. Rozhodol sa pomôcť, avšak neskôr spoznal pravý zdroj tmavého kúdolu.

Najväčšie mýty pri pestovaní paradajok: Ignorujte ich, pôjde vám to lepšie

Najväčšie mýty pri pestovaní paradajok: Ignorujte ich, pôjde vám to lepšie

VČERA - 7:41Zaujímavosti

​Paradajky sú obľúbenou zeleninou, ktorú si mnohí radi vypestujú sami, či už v skleníku, voľne v záhrade, alebo na balkóne. S ich pestovaním sa však spája viacero mýtov, ktorých dodržiavanie je zbytočné až škodlivé.

Alcatraz, kde sedel aj Al Capone, zatvorili pred 60 rokmi. Takto objekt funguje dnes

Alcatraz, kde sedel aj Al Capone, zatvorili pred 60 rokmi. Takto objekt funguje dnes

VČERA - 7:03Zaujímavosti

V súčasnosti objekt funguje ako turistická atrakcia, ktorú ročne navštívi viac ako 1,4 milióna ľudí.