• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 31.1.2023Meniny má Emil
Bratislava

Toto prinesie druhá sezóna seriálu Rod draka, dočkáme sa jej zrejme neskôr

  • 7:27 26.10.2022
  • Veľká Británia
Toto prinesie druhá sezóna seriálu Rod draka, dočkáme sa jej zrejme neskôr

Populárny seriál Rod draka bude pokračovať aj ďalšou sériou.

Vzhľadom na to, že jeho seriálový predchodca, Hra o tróny, dominoval televízii osem sezón, mohol by to byť začiatok ďalšej roky trvajúcej fantasy série založenej na knihách Georga R. R. Martina. Autor je tiež výkonným producentom seriálu.

"Sme nesmierne hrdí na to, čo celý tím House of the Dragon dosiahol v prvej sezóne," uviedla vo vyhlásení Francesca Orsi, výkonná viceprezidentka HBO. “Nemôžeme byť viac nadšení z toho, že môžeme pokračovať druhou sezónou epickej ságy rodu Targaryenovcov.“

Na novú sériu treba čakať

Je priskoro povedať presne, kedy sa dočkáme novej série, píše magazín Elle. Španielske noviny Hoy však informovali, že HBO má v pláne vrátiť sa do mesta Cáceres, aby nakrútili scény z Kráľovho prístavu pre druhú sériu. V meste by mali byť od marca do júna 2023 Ryan Condal potvrdil pre Variety, že séria sa plánuje natáčať približne v tomto čase a nevylúčil vydanie v roku 2023. Je však možné, že na seriál si počkáme až do roku 2024, píše magazín Elle.

Tvorcovia sľubujú drámu aj viac humoru

Vzhľadom na to, že séria rozpráva príbeh Tanca drakov, môžeme očakávať, že sa na obrazovku dostane viac udalostí z občianskej vojny Targaryenovcov. Prvá sezóna skončila tragickou stratou pre kráľovnú Rhaenyru, takže ďalšia kapitola pravdepodobne ukáže následky a to, ako na stratu reaguje. Kým väčšina prvej sezóny sa točila okolo udalostí vedúcich k občianskej vojne, druhá sezóna bude zobrazovať konflikt v plnom prúde. Condal pre The Sunday Times povedal, že budúca sezóna bude mať rýchlejšie tempo. Sľubuje aj dávku humorných situácií.

Štyri série alebo viac?

“Bude to trvať štyri celé série, každá po 10 epizód," napísal George R. R. Martin v príspevku na svojej webovej stránke. HBO však ešte musí tieto plány potvrdiť. Séria by mohla dokonca pokračovať dlhšie, keďže Hra o tróny trvala osem sezón, pričom posledné dve sa odchyľovali od Martinových kníh, píše Elle.com.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info,sk, MB, elle.com, ladbible.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi sa narodila detská spisovateľka Krista Bendová - dnes

Pred 100 rokmi sa narodila detská spisovateľka Krista Bendová - dnes

6:25 27.01.2023Kultúra

Rozprávky o Osmijankovi, či hravé Opice z našej police sprevádzali niekoľko generácií detských, ale aj dospelých čitateľov. Ich autorka, Krista Bendová, patrí k najznámejším slovenským spisovateľkám.

Madonna pripravuje The Celebration Tour 2023

Madonna pripravuje The Celebration Tour 2023

13:49 24.01.2023Kultúra

Americká speváčka Madonna tento rok vyrazí na turné, ktoré má pripomenúť jej štyridsať rokov trvajúcu hudobnú kariéru.

Zomrela legendárna herečka Gina Lollobrigida

Zomrela legendárna herečka Gina Lollobrigida

12:49 16.01.2023Kultúra

Vo veku 95 rokov zomrela legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida.

Kritici rozdali filmové ceny. Najviac ich získala táto komédia

Kritici rozdali filmové ceny. Najviac ich získala táto komédia

7:26 16.01.2023Kultúra

Americká sci-fi komédia Všetko, všade a naraz stala v nedeľu v Los Angeles víťazom 28. ročníka udeľovania cien Critics Choice Awards.

Dlhoročný herec SND a obyvateľ Paneláku Juraj Slezáček by mal 80 rokov

Dlhoročný herec SND a obyvateľ Paneláku Juraj Slezáček by mal 80 rokov

6:20 14.01.2023Kultúra

Úloha dôchodcu Emila Blichára v seriáli Panelák potvrdila, že herec Juraj Slezáček mal dar všestranného hereckého talentu a nebol mu cudzí ani žáner televíznej zábavy.