• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
11°Bratislava

Ak spoločnosť neponúka prácu na diaľku, čaká ju odchod zamestnancov

  • 10:35 17.09.2022
  • Bratislava
Ak spoločnosť neponúka prácu na diaľku, čaká ju odchod zamestnancov

Ak spoločnosť neponúka formu práce na diaľku či hybridný model, s veľkým predpokladom ju čaká odchod kvalifikovaných zamestnancov.

Potvrdzujú to skúsenosti pracovnej agentúry Grafton, ale aj ďalšie štúdie. Výhody tohto pracovného modelu sú pritom nielen na strane pracovníkov, prospech z nej majú aj zamestnávatelia.

Pandémia priniesla v práci na diaľku alebo „home office“ zásadnú akceleráciu, podniky sa museli flexibilne prispôsobiť zmenám a transformácii na tento spôsob práce. Množstvo firiem však pred tým má aj naďalej obavy.

Viacero štúdií podľa personálnej agentúry potvrdzuje, že práca na diaľku poskytuje zamestnancom lepšiu možnosť zladiť svoj pracovný a súkromný život, vďaka čomu sú spokojnejší a produktívnejší. Tento typ rovnováhy a pracovnej flexibility sa pretavuje aj do väčšej lojality smerom k zamestnávateľovi, tiež do rozvoja radu tzv. mäkkých zručností. Všetky tieto faktory vedia následne pracovníci využiť vo svojej práci a pre prospech zamestnávateľa.

Hybridná práca s dochádzaním do zamestnania na dva či tri dni počas pracovného týždňa tiež vedie k úspore času a väčšiemu sústredeniu sa na pracovné úlohy bez vyrušovania kolegami. Pre niektoré odvetvia je však výhodnejšia ako pre iné.

Podniky, ktoré prejdú na hybridný model práce, podľa Martina Mala z Graftonu získajú väčšiu atraktivitu pri nábore nových kolegov. „Naše skúsenosti tiež ukazujú, že zamestnanci skôr siahnu po práci, ktorá im ponúka väčšiu flexibilitu, pretože sú v nej spokojnejší,“ podotkol Malo s tým, že hybridná práca a práca na „home office“ sa tento rok ukazuje ako trend číslo jeden. Tvrdí, že v súčasnej vojne o talenty a udržanie si špičkových odborníkov by mala byť kľúčovým konceptom a nevyhnutnou súčasťou ponuky firiem.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS: PPA musí byť úplne prestavaná, nielen personálne, ale aj procesne

SaS: PPA musí byť úplne prestavaná, nielen personálne, ale aj procesne

DNES - 12:26Ekonomické

Opozičná strana Sloboda a Solidarita kritizuje miliónové dotácie na stavbu súkromných haciend pre ľudí blízkych vláde Roberta Fica (Smer-SD).

Šefčovič v EP varoval, že americké clá môžu postihnúť 97 percent exportov EÚ

Šefčovič v EP varoval, že americké clá môžu postihnúť 97 percent exportov EÚ

DNES - 12:18Ekonomické

Eurokomisár pre obchod a ekonomickú bezpečnosť Maroš Šefčovič v utorok v pléne Európskeho parlamentu v Štrasburgu varoval, že Spojené štáty môžu zaviesť nové clá na exporty z EÚ.

NBS: Priemerné ceny nehnuteľností ďalej rastú, byty sú najdrahšie v histórii

NBS: Priemerné ceny nehnuteľností ďalej rastú, byty sú najdrahšie v histórii

DNES - 11:17Ekonomické

V prvom štvrťroku tohto roka vzrástli ceny nehnuteľností určených na bývanie oproti predchádzajúcemu kvartálu o 4 %.

PS: Fico od EÚ žiada jednotnú odpoveď na clá, jej jednotu ale zrádza

PS: Fico od EÚ žiada jednotnú odpoveď na clá, jej jednotu ale zrádza

VČERA - 20:16Ekonomické

Premiér Robert Fico od EÚ žiada jednotnú odpoveď na americké clá, sám ale jej jednotu plánovanou návštevou Moskvy zrádza.

Krátky vyzýva Tarabu, aby zverejnil podklady k posudzovaniu vplyvov baterkárne

Krátky vyzýva Tarabu, aby zverejnil podklady k posudzovaniu vplyvov baterkárne

VČERA - 18:19Ekonomické

Taraba v minulosti priznal, že dokumentácia projektu vykazuje nízku kvalitu.