Slováci oddnes tankujú lacnejšie
- 11:32 25.10.2013
- BRATISLAVA

Aktuálny pokles cien je spôsobený znovurozbehnutím poklesu cien benzínov a nafty na svetových trhoch.
Po týždňovej prestávke pokračuje na Slovensku pokles cien benzínov. K zlacňovaniu sa pripojí aj nafta.
Informuje o tom portál Natankuj.sk
Benzíny aj nafta by mali v období od piatku do polovice budúceho týždňa zlacnieť na čerpacích staniciach v priemere o 1,5 centu za liter.
Po poklese cien by sa priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural mala pohybovať mierne nad úrovňou 1,450 eura za liter. Naftu by sme mali po skončení aktuálneho znižovania cien tankovať v priemere za 1,375 eura za liter.
Aktuálny pokles cien je spôsobený znovurozbehnutím poklesu cien benzínov a nafty na svetových trhoch. K výhodnejším cenám prispel aj pokles hodnoty dolára voči euru.

Migaľ: Čerpanie eurofondov krajmi je na úrovni 6 %, MIRRI ho chce zrýchliť
Čerpanie eurofondov z Programu Slovensko vyššími územnými celkami je na úrovni približne 6 %.

Európska komisia v máji vedie proti Slovensku štyri právne konania
Európska komisia v stredu potvrdila, že vedie štyri právne konania voči Slovensku, ktoré porušuje pravidlá Európskej únie v oblasti životného prostredia, vnútorných záležitostí a daňovej politiky.

Remišová: Podávame podnet na OLAF za dotácie na stavbu súkromných haciend
Opozičné hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ podáva podnet na Európsky úrad pre boj proti podvodom v súvislosti s miliónovými dotáciami na stavbu súkromných haciend pre ľudí blízkych vláde Roberta Fica.

R. Takáč: PPA kontrolovala všetky projekty z výzvy na podporu agroturistiky
Pôdohospodárska platobná agentúra kontrolovala všetky projekty z výzvy na podporu agroturistiky z roku 2015.

Premiér: Návrh úplne zastaviť dodávky energií z Ruska je pre SR neakceptovateľný
Slovensko uznáva strategický cieľ znižovať energetickú závislosť Európskej únie (EÚ) od tretích krajín.