• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 3.5.2025Meniny má Galina
18°Bratislava

Predaj áut vo Francúzsku a Španielsku vo februári oslabil

  • 13:33 01.03.2013
  • PARÍŽ/MADRID
Predaj áut vo Francúzsku a Španielsku vo februári oslabil

Predaj áut vo Francúzsku vo februári medziročne klesol o 12 %. Dôvodom je slabý stav ekonomiky, ktorý negatívne vplýva na dopyt po nových vozidlách.

Informovalo o tom v piatok tamojšie združenie výrobcov automobilov (CCFA). V druhom mesiaci tohto roka sa tak vo Francúzsku zaregistrovalo 143 366 áut. Najvýraznejšie klesol predaj amerického výrobcu áut Ford, a to o 33 %.

Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën evidovala pokles o 16 %, zatiaľ čo predaj jej menšieho domáceho konkurenta Renault sa znížil o 11 %.

Predaj nemeckej spoločnosti Volkswagen sa zmenšil o 7,5 %. Jeho podiel na francúzskom trhu však za prvé dva mesiace tohto roka vzrástol na 14,14 % z úrovne 13,77 % v rovnakom období vlaňajška.

V Španielsku sa predaj áut v februári zmenšil medziročne o 9,8 % po poklese o 9,6 % v januári. Podľa údajov španielskej asociácie automobilových výrobcov ANFAC sa v krajine v druhom mesiaci zaregistrovalo 58 373 áut. Vláde sa tak novými stimulačnými opatreniami na podporu predaja áut nepodarilo zvrátiť negatívny trend.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

Najmenej cenovo dostupné bývanie je v Bratislave a na východe Slovenska

DNES - 9:46Ekonomické

Cenovo najdostupnejšie byty sú v Nitrianskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %

VČERA - 19:12Ekonomické

Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany

VČERA - 16:22Ekonomické

Hlavné škrty vo financovaní zasiahnu ministerstvá energetiky, vzdelávania, bývania a mestského rozvoja, zdravotníctva a sociálnych služieb.

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil

VČERA - 15:33Ekonomické

Podmienky nároku na takzvaný predlžený rodičovský príspevok vyplácaný na deti, ktoré majú právo na predškolské vzdelávanie, no neboli prijaté do spádovej materskej školy, sa zmenili.

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku

VČERA - 14:30Ekonomické

Európska komisia je pripravená prispieť k „dôkladnému vyšetrovaniu“ výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku.