• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
11°Bratislava

Welthungerhilfe: Približne 811 miliónov ľudí vo svete trpí hladom

  • 10:53 12.07.2022
  • Berlín
Welthungerhilfe: Približne 811 miliónov ľudí vo svete trpí hladom

Približne 811 miliónov ľudí vo svete v súčasnosti trpí hladom v dôsledku ozbrojených konfliktov, klimatickej zmeny a nedostatku v oblasti rozvoja. Vyplýva to z výročnej správy nemeckej organizácie Welthungerhilfe. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Najväčšími príčinami hladu sú konflikty a zmena klímy,“ povedal Generálny tajomník Welthungerhilfe Mathias Mogge. Dodal, že v posledných mesiacoch sa situácia zhoršila aj v dôsledku pandémie a vojny na Ukrajine. Za obzvlášť nepriaznivú označil situáciu vo východoafrických krajinách či v Jemene, Južnom Sudáne a Afganistane.

Mogge takisto upozornil na rastúci počet krajín, ktoré odmietajú vyvážať potraviny. „To vedie k nedostatku, zvyšuje to ceny, čo je pre najchudobnejších obyvateľov sveta veľmi, veľmi zlé, pretože si už nemôžu dovoliť potraviny,“ povedal. Jeho organizácia v tlačovej správe upozorňuje aj na rastúce ceny potravín a prepravy, ktoré zhoršujú situáciu v oblasti potravinovej bezpečnosti.

Medzinárodné spoločenstvo by sa podľa Moggeho slov malo usilovať, aby trhy zostali otvorené. Jeho organizácia v roku 2021 vynaložila 260 miliónov eur na humanitárnu pomoc a projekty v oblasti udržateľného rozvoja.

Súkromná organizácia Welthungerhilfe bola založená v roku 1962 a usiluje sa bojovať proti hladu a chudobe vo svete.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Poľsko sa zatiaľ nezaoberalo otázkou, či Ficovi povolí prelet do Ruska

Poľsko sa zatiaľ nezaoberalo otázkou, či Ficovi povolí prelet do Ruska

DNES - 13:03Zahraničné

Poľsko sa zatiaľ nezaoberalo otázkou povolenia preletu lietadla slovenského premiéra Roberta Fica nad svojím územím.

Donald Trump novým výkonným nariadením obmedzil výskum vírusov

Donald Trump novým výkonným nariadením obmedzil výskum vírusov

DNES - 8:43Zahraničné

Trump podpísal výkonné nariadenie, ktorým obmedzil určitú formu biologického výskumu, o ktorej jeho administratíva tvrdí, že spôsobila pandémiu ochorenia COVID-19, a to únikom vírusu z laboratória v Číne.

Armáda pre incident pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone

Armáda pre incident pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone

DNES - 8:17Zahraničné

Americká armáda dočasne pozastavuje lety vrtuľníkov pri letisku vo Washingtone.

Premiérka provincie Alberta navrhuje referendum o vystúpení z Kanady

Premiérka provincie Alberta navrhuje referendum o vystúpení z Kanady

DNES - 8:04Zahraničné

Premiérka kanadskej provincie Alberta Danielle Smithová v noci na utorok oznámila, že jej vláda na budúci rok vyhlási referendum o vystúpení tejto provincie z Kanady.

Ukrajina dronmi opäť útočila na Moskvu, viaceré letiská uzavreli

Ukrajina dronmi opäť útočila na Moskvu, viaceré letiská uzavreli

DNES - 6:54Zahraničné

Ukrajina v noci na utorok už druhý deň po sebe zaútočila dronmi na Moskvu.