• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
15°Bratislava

Euro oslabilo oproti doláru na takmer 20-ročné minimum

  • 12:23 05.07.2022
  • Frankfurt nad Mohanom
Euro oslabilo oproti doláru na takmer 20-ročné minimum

Kurz eura klesol v utorok oproti doláru na takmer 20-ročné minimum. Trhy reagovali na najnovšie odhady investorov v súvislosti so zvyšovaním úrokových sadzieb v eurozóne.

Vzhľadom na zvyšujúce sa riziko recesie v menovej únii upravili investori svoje prognózy zvýšenia úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálnej banky (ECB) smerom nadol. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Kurz európskej meny klesol oproti doláru v utorok o 0,9 % na 1,0325 USD/EUR. To je najnižší kurz eura od decembra 2002. Trhy najnovšie odhadujú, že ECB zvýši tento rok úrokové sadzby o menej než 140 bázických bodov, zatiaľ čo pred necelými tromi týždňami počítali so zvýšením o viac než 190 bázických bodov.

Od začiatku roka klesol kurz eura oproti doláru už o viac než 8 %. Rekordná inflácia zvyšuje ekonomický tlak na firmy aj domácnosti, a navyše ekonomika Európy dopláca na vojnu na Ukrajine. Tento vývoj obmedzuje možnosti ECB zvyšovať úrokové sadzby tak rýchlo ako americká centrálna banka Fed.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NDS musí znovu vyhodnotiť tender na prvý z troch chýbajúcich úsekov D3

NDS musí znovu vyhodnotiť tender na prvý z troch chýbajúcich úsekov D3

DNES - 14:10Ekonomické

Národná diaľničná spoločnosť musí opätovne vyhodnotiť výsledky tendra na výstavbu diaľničného úseku D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, II. polprofil.

PS: Pre zásahy do 2. piliera už prišli ľudia o stovky miliónov, hrozia ďalšie

PS: Pre zásahy do 2. piliera už prišli ľudia o stovky miliónov, hrozia ďalšie

DNES - 13:12Ekonomické

Doterajšie zásahy vlád Roberta Fica (Smer-SD) do druhého dôchodkového piliera pripravili ľudí na Slovensku o stovky miliónov eur.

Bessent: USA a Čína budú mať vzájomne výhodné obchodné vzťahy

Bessent: USA a Čína budú mať vzájomne výhodné obchodné vzťahy

DNES - 9:00Ekonomické

Americký minister financií Scott Bessent obhajoval postoj svojej vlády v colnom spore medzi USA a Čínou.

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

VČERA - 14:31Ekonomické

Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

VČERA - 13:26Ekonomické

O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.