Nafta a benzín zdraželi, cena LPG klesla
- 9:56 01.03.2013
- BRATISLAVA

Ceny benzínu i nafty sa v 8. týždni zvýšili, zlacnelo len LPG. Natural 95-oktánový benzín zdražel o 0,016 eur na 1,510 eur za liter.
Cena LPG sa znížila o 0,001 eur na 0,736 eur za liter. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR.
Na záver roku 2011 sme za 95-oktánový benzín platili 1,456 eura za liter a za 98-oktánový benzín 1,590 eura za liter. Liter nafty stál 1,412 eura a za LPG sme platili 0,705 eura za liter.
Priemerná cena 95-oktánového benzínu na konci minulého roka dosiahla hodnotu 1,502 eura za liter, 98-oktánový benzín sa predával po 1,642 eura za liter, cena nafty bola 1,433 eura za liter a LPG stálo 0,738 eura za liter.

Trump navrhuje zvýšenie vojenských výdavkov o 13 %
Spojené štáty plánujú zvýšiť vojenské výdavky vo fiškálnom roku 2026 o 13 % až na 1,01 bilióna dolárov. Vyplýva to z požiadavky prezidenta Donalda Trumpa, ktorú zverejnil v pondelok Biely dom.

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany
Hlavné škrty vo financovaní zasiahnu ministerstvá energetiky, vzdelávania, bývania a mestského rozvoja, zdravotníctva a sociálnych služieb.

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil
Podmienky nároku na takzvaný predlžený rodičovský príspevok vyplácaný na deti, ktoré majú právo na predškolské vzdelávanie, no neboli prijaté do spádovej materskej školy, sa zmenili.

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku
Európska komisia je pripravená prispieť k „dôkladnému vyšetrovaniu“ výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku.

PS: Zamestnanci železníc upozorňujú, že vláda nemá víziu modernizácie železníc
Už aj zamestnanci železníc upozorňujú na to, že vláda a minister dopravy Jozef Ráž nemajú žiadnu víziu ako modernizovať železnice.