• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
11°Bratislava

Ukrajina tvrdí, že spustila protiofenzívu proti ruským silám

  • 13:10 16.03.2022
  • Kyjev
Ukrajina tvrdí, že spustila protiofenzívu proti ruským silám

Ukrajinské ozbrojené sily spúšťajú protiofenzívu voči ruskej armáde "vo viacerých operačných oblastiach", uviedol v stredu na Twitteri Mychajlo Podoľak, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského. TASR prevzala správu z agentúry Reuters.

Radikálne to mení dispozície strán (konfliktu),“ napísal Podoľak bez ďalších podrobností. Agentúre Reuters sa jeho tvrdenia nepodarilo bezprostredne overiť.

Pohotovostná služba v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny v stredu podľa agentúry Reuters uviedla, že v doterajšom priebehu ruskej invázie bolo zabitých najmenej 500 obyvateľov mesta Charkov.

Viačeslav Čaus, gubernátor Černihivskej oblasti na severe Ukrajiny povedal, že v meste Černihiv, ako aj v ďalších oblastiach tohto regiónu nefungujú dodávky elektriny. Dodal však, že ukrajinské zložky „sú silné a ruskému nepriateľovi zasadzujú údery každú hodinu“.

Z obliehaného prístavného mesta Mariupol utieklo v autách už približne 20.000 ľudí, uviedlo v stredu ukrajinské ministerstvo vnútra. Stovky tisíc ďalších tam však naďalej zostávajú bez dodávok tepla, elektriny či tečúcej vody. Mariupol ležiaci na pobreží Azovského mora, ktorý je kľúčovým pre ďalší posun ruských síl smerom na západ Ukrajiny, čelí už vyše dvoch týždňov rozsiahlemu bombardovaniu a ostreľovaniu. Podľa odhadov ukrajinských predstaviteľov tam počas bojov zahynulo už vyše 2500 civilistov a najmenej 200.000 čaká na nevyhnutnú evakuáciu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Carney počas stretnutia s Trumpom zdôraznil, že Kanada sa nestane súčasťou USA

Carney počas stretnutia s Trumpom zdôraznil, že Kanada sa nestane súčasťou USA

DNES - 21:32Zahraničné

Americký prezident Donald Trump privítal v utorok v Bielom dome kanadského premiéra Marka Carneyho a ich rokovanie sa zameralo najmä na americké clá a potenciálnu hrozbu pripojenia Kanady k USA.

V Budapešti opäť protestovali proti obmedzeniu zhromažďovacieho práva

V Budapešti opäť protestovali proti obmedzeniu zhromažďovacieho práva

DNES - 21:30Zahraničné

Niekoľko stoviek Maďarov sa zišlo na budapeštianskom Námestí františkánov, aby protestovalo proti obmedzeniam zhromažďovacieho práva a proti používaniu softvérového systému rozpoznávania tváre.

Putin a Netanjahu telefonovali o vzájomných vzťahoch aj druhej svetovej vojne

Putin a Netanjahu telefonovali o vzájomných vzťahoch aj druhej svetovej vojne

DNES - 21:22Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin a izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok počas telefonátu diskutovali aj o vzájomných vzťahoch krajín a situácii na Blízkom východe, informoval Kremeľ.

Orbán 9. mája nepôjde ani do Moskvy, ani do Kyjeva

Orbán 9. mája nepôjde ani do Moskvy, ani do Kyjeva

DNES - 21:15Zahraničné

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v piatok 9. mája nezúčastní na oslavách 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Moskve, a nepôjde ani do Kyjeva.

Šéfka Európskej komisie, Macron a Zelenskyj gratulovali Merzovi k zvoleniu

Šéfka Európskej komisie, Macron a Zelenskyj gratulovali Merzovi k zvoleniu

DNES - 21:14Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v utorok privítala zvolenie Friedricha Merza za nemeckého kancelára.