Belica aj Galbavý deklarujú, že budú viesť korektnú kampaň

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, ktorý na túto funkciu kandiduje opäť, chce robiť výlučne pozitívnu predvolebnú kampaň.
„Ja som nikdy nerobil negatívnu kampaň a nakoniec sa ukázalo, že to je asi jediná správna cesta. Ľudia nechcú nejaké býčie zápasy,“ skonštatoval.
Zároveň dodal, že ak sa v predvolebnom období objavia nejaké invektívy voči nemu, bude na ne reagovať, „ale v žiadnom prípade nevystrelíme zo zákopov ako prví.“ Belica bude v novembrových voľbách kandidovať ako nestraník s podporou Smeru-SD, SNS a Agrárnej strany vidieka.
Férovú kampaň očakáva aj od svojho vyzývateľa vo voľbách Tomáša Galbavého, nominanta strán SDKÚ-DS, SMK, Most-Híd, NOVA, OKS, SaS. „Pána Galbavého trošku poznám a myslím si, že ani on sám nebude mať záujem vyvolávať nejakého ducha konfrontácie, ale nie je vylúčené, že ľudia okolo neho vyvolajú nejakú takúto atmosféru,“ uviedol Belica.
Tomáš Galbavý pre agentúru SITA povedal, že v kampani sa bude správať tak, ako ho vychovali rodičia – v duchu vzájomného rešpektu, tolerancie a korektnosti. „Toto nie je moja prvá kampaň a nikdy som ju ani inak ani nerobil. Budem sa správať ako slušný človek,“ podčiarkol. Voličov chce oslovovať predstavovaním svojho volebného programu a poukazovaním na veci, ktoré župa zanedbáva.
Kritický podľa svojich slov bude, ale len na základe faktov. Ako kandidát, ktorého podporujú aj maďarské strany, dúfa, že nepôjde o súboj národností, ale o súboj názorov a hodnôt. „Ja som prišiel spájať a nie rozdeľovať ľudí,“ povedal. Galbavý očakáva, že v predvolebnom súboji skôr či neskôr zrejme niekto vytiahne tzv. „maďarskú kartu.“ „Ale s tým my už nič nenarobíme. Budú ju používať tí, ktorí sa boja o svoje korytá,“ myslí si.

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia
V šperkovnici boli zlaté retiazky, náušnice, prstene i prívesky.

Fico sa v Moskve krátko stretol s Putinom, rozprával sa aj s Lukašenkom
Slovenský premiér Robert Fico sa v piatok pred vojenskou prehliadkou v Moskve pri príležitosti 80. výročia skončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Minister Susko sa stretol s obeťou stredajšieho lúpežného prepadnutia
Sudkyňa Okresného súdu Martin, ktorá sa v stredu stala obeťou lúpežného prepadnutia v mieste svojho bydliska v Turčianskych Kľačanoch, má plnú podporu rezortu spravodlivosti.

Kallasová vytkla Ficovi návštevu Moskvy, podľa nej je na nesprávnej strane dejín
Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová v piatok vytkla predsedovi vlády SR Robertovi Ficovi jeho prebiehajúcu návštevu Moskvy.

Polícia pátra po 13-ročnej Victórii, je nezvestná už niekoľko dní
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 13-ročnom nezvestnom dievčati.