Slovák investuje v Malajzii, postaví hotelový komplex
- 17:11 10.10.2013
- BRATISLAVA

Nadnárodná skupina FPD ohlásila prvú slovenskú investíciu v malajzijskom federálnom štáte Sabah. Informovala o tom korporácia. "Predpokladaná výška investície je dvadsať miliónov amerických dolárov," uviedol majiteľ skupiny FPD Anton Siekel.
"Projekt bude našou prvou investíciou v Malajzii a rovnako i prvou slovenskou investíciou v tejto krajine. V FPD pevne veríme, že i v budúcnosti sa budeme uberať týmto smerom a investícia na ostrove Sulug nie je našou poslednou v Malajzii," uzavrel Siekel.
Podporu tomuto investičnému zámeru vyjadril počas dvojdňovej oficiálnej návštevy SR aj guvernér štátu Sabah, Juhar bin Mahiruddin, ktorého vo štvrtok prijal prezident SR Ivan Gašparovič.
Skupina FPD je nadnárodná korporácia, ktorá vznikla v roku 2006. V súčasnosti zamestnáva vyše 3 300 ľudí. Primárne sa zameriava na korporátne finančníctvo, aktívna je aj v oblasti hoteliérstva, kúpeľníctva a cestovného ruchu.

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb
Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS
Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom
Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode
Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve
Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.