• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 24.5.2025Meniny má Ela
Bratislava

Autodopravcovia prerušujú protest v Kútoch, blokovať chcú ale iné hraničné priechody

  • 11:58 16.02.2022
  • Bratislava
Autodopravcovia prerušujú protest v Kútoch, blokovať chcú ale iné hraničné priechody

Autodopravcovia prerušujú svoj protest na diaľničnom hraničnom priechode s Českom Kúty–Brodské.

Dôvodom je podľa nich plánovaný prejazd vojenského konvoja z Česka na územie Slovenska. Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) o tom informuje na sociálnej sieti, avizuje však blokáciu iných hraničných priechodov.

Protestujúci autodopravcovia sa dohodli s políciou na prerušení protestu na hraničnom priechode v Kútoch do približne polnoci. "Hneď ako prejde bezpečne vojenský konvoj hranicami, tak opäť bude blokácia tohto priechodu," uviedla UNAS.

Únia zároveň informovala, že plánujú v najbližších hodinách blokovať hraničné priechody Šahy, Slovenské Ďarmoty, Trstená, Medveďov a premýšľajú aj nad Drietomou či Milhosťou. „Keď ministerstvo dopravy nedá vyhlásenie a nepozve nás k rokovaciemu stolu, tak sa budeme vo štvrtok (17. 2.) snažiť zablokovať hraničný priechod Čunovo-Rajka,“ povedal pre TASR Stanislav Skala z UNAS.

Dopravcovia od pondelka (14. 2.) do utorka (15. 2) večera blokovali časť Rožňavskej ulice v Bratislave, potom sa presunuli do Kútov. Protestom chcú dosiahnuť splnenie ich požiadaviek zo strany štátu, medzi ktoré patrí zníženie mýta aj cestnej dane o 30 percent. Vzhľadom na výrazný rast cien požadujú aj zníženie daní z motorových palív. Pozornosť si chcú vynútiť najmä obmedzovaním trás, po ktorých sa presúvajú kamióny.

Polícia deklaruje, že situáciu v súvislosti s autodopravcami sleduje a v prípade blokácie ciest, ako aj hraničných priechodov, bude operatívne reagovať. Ministerstvo dopravy po blokácii niektorých bratislavských ulíc v pondelok odsúdilo, aby si autodopravcovia blokovaním premávky robili „rukojemníkov“ zo slušných ľudí.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Action sťahuje z predaja výrobok, zákazníci by ho mali vrátiť v predajni

Action sťahuje z predaja výrobok, zákazníci by ho mali vrátiť v predajni

VČERA - 21:31Ekonomické

Zákazníci by si mali skontrolovať, či tento produkt nemajú doma.

Z trhu sťahujú potravinu, môžu sa v nej vyskytovať stopy lupiny

Z trhu sťahujú potravinu, môžu sa v nej vyskytovať stopy lupiny

VČERA - 20:47Ekonomické

Zákazníci by mali produkt vrátiť v mieste predaja.

Ministerstvo vnútra reagovalo na tvrdenia PS, že vláda zdvihla konzultačným firmám tržby

Ministerstvo vnútra reagovalo na tvrdenia PS, že vláda zdvihla konzultačným firmám tržby

VČERA - 19:10Ekonomické

Dohodu na poradenské služby využil štát už aj v predošlom volebnom období.

Andrej Danko informoval, na čom sa dohodla koaličná rada

Andrej Danko informoval, na čom sa dohodla koaličná rada

VČERA - 18:54Ekonomické

Predseda SNS sa chce stretnúť s ministrom financií Ladislavom Kamenickým.

Európske akcie po návrhu Trumpa uvaliť na EÚ clo vo výške 50 % prudko klesli

Európske akcie po návrhu Trumpa uvaliť na EÚ clo vo výške 50 % prudko klesli

VČERA - 18:39Ekonomické

Akcie európskych firiem zaznamenali prudký pokles a tlak vzrástol aj na európsku menu.