Spojené štáty sú pripravené uvaliť sankcie na "vnútorný kruh" Kremľa
- 20:53 31.01.2022
- Washington

Spojené štáty sú pripravené uvaliť sankcie na "vnútorný kruh" Kremľa, ak Rusko zaútočí na Ukrajinu, uviedol v pondelok Biely dom.
„Jednotlivci, ktorých sme identifikovali, sa nachádzajú vo vnútornom kruhu Kremľa alebo v jeho blízkosti a zohrávajú úlohu pri rozhodovaní vlády,“ povedala podľa agentúry AFP novinárom hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.
„Vyvinuli sme špecifické sankčné balíčky pre ruské elity a ich rodinných príslušníkov,“ doplnila Psakiová.

Svetové zdravotnícke zhromaždenie schválilo pandemickú dohodu
Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je orgánom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), v pondelok podporilo znenie globálnej Pandemickej dohody.

Zelenskyj vyzval Trumpa sprísniť sankcie, ak Putin nepristúpi na prímerie
Podľa ukrajinského prezidenta je potrebné také prímerie, aké navrhol Trump.

Trump: Rusko a Ukrajina okamžite začnú rokovania o prímerí a ukončení vojny
Donald Trump označil konverzáciu s ruským prezidentom Vladimirom Putinom za veľmi dobrú.

Starmer, Costa a von der Leyenová označili situáciu v Pásme Gazy za neprijateľnú
Britský premiér Keir Starmer, predseda Európskej rady António Costa a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v pondelok kritizovali izraelskú vládu pre jej kroky v Pásme Gazy.

Peskov: Ukončenie konfliktu na Ukrajine si vyžaduje veľa náročnej práce
Na vyriešenie konfliktu na Ukrajine je potrebná „náročná“ a dlhodobá práca, uviedol v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.