NAKA vzniesla obvinenie v súvislosti s konkurzom majetku Bašternáka

V súvislosti s konkurzom majetku odsúdeného Ladislava Bašternáka obvinili jednu osobu.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila jednu osobu v súvislosti s konkurzom majetku odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré TASR poskytla Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. O obvinení informovali Aktuality.sk s tým, že sa má týkať bývalej konkurznej správkyne Lenky I.
Obvinenie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku vzniesol vyšetrovateľ NAKA 10. januára. „Rozhodnutie však ešte nie je právoplatné, preto nebudeme poskytovať viacej informácií,“ podotkla Dobiášová.
Bašternák mal podľa portálu ešte pred odsúdením previesť majetok na blízkych. Obvinená Lenka I. napriek tomu nepodala odporovacie žaloby. Tvrdila, že počas konkurzu neboli splnené hmotnoprávne podmienky na uplatnenie odporovacieho práva.
Trestné oznámenie podal Okresný úrad (OÚ) Bratislava I 9. septembra 2020. Bašternákov majetok, ktorý bol sporne prevedený na jeho príbuzných a ďalšie osoby, zablokoval OÚ Bratislava I v júni 2020.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.

Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty VŠMU je priebehom voľby riaditeľa STVR pobúrený
Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave vyjadril pobúrenie nad priebehom pondelkovej voľby generálnej riaditeľky STVR.

Gašpar: OČTK by mali konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti
Orgány činné v trestnom konaní by mali okamžite konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar.

Vládni politici podľa Matoviča prekrývajú svoje zlyhania šírením strachu
Koaliční politici podľa opozičného hnutia Slovensko prekrývajú svoje zlyhania šírením nenávisti v spoločnosti.