V nemocniciach leží vyše 1800 pacientov, pribudlo 52 obetí COVID-19

Prostredníctvom 4940 vykonaných RT-PCR testov odhalili v nedeľu (16. 1.) na Slovensku 1015 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 52 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na internetovej stránke covid-19.nczisk.sk.
Takmer 57 percent z nakazených nebolo zaočkovaných. Najviac pozitívne testovaných bolo v Bratislavskom kraji, najmenej v Košickom. Pozitívny antigénový test malo 431 osôb, viac ako 64 percent z nich nemá očkovanie, informuje Ministerstvo zdravotníctva SR.
Počas nedele podľahlo ochoreniu COVID-19 52 ľudí, celkovo evidujeme 17 352 obetí.
V nemocniciach leží 1807 pacientov s COVID-19, na JIS a OAIM je 380 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 190 ľudí. Takmer 82 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.
Tretiu dávku vakcíny dostalo včera 15 016 ľudí (spolu 1 240 850), druhou dávkou očkovacej látky bolo včera zaočkovaných 4002 osôb (spolu 2 620 783), prvú dávku vakcíny dostalo 1967 ľudí (spolu 2 775 129).

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.

Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty VŠMU je priebehom voľby riaditeľa STVR pobúrený
Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave vyjadril pobúrenie nad priebehom pondelkovej voľby generálnej riaditeľky STVR.

Gašpar: OČTK by mali konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti
Orgány činné v trestnom konaní by mali okamžite konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar.