Lengvarský: Núdzové zdravotnícke zariadenia by mohli byť v každom kraji

Núdzové zdravotnícke zariadenia pre pacientov s ochorením COVID-19 by mohli vzniknúť v každom kraji.
Tím ministerstva zdravotníctva momentálne rieši priestory na ich zriadenie. Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády to uviedol šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).
„Táto úloha je plnená s tým, že my sme nedefinovali, koľko zariadení bude. Môžu sa vypínať, zapínať, podľa potreby, ale rátame, že v každom krajskom meste by malo byť jedno takéto zariadenie,“ poznamenal Lengvarský. Dodal, že v každom núdzovom zariadení by mohlo byť 100, 200 či 300 lôžok, záležať to bude od kapacity priestoru.
Ministerstvo podľa Lengvarského komunikuje so Správou štátnych hmotných rezerv a rieši obstaranie pomôcok do týchto zariadení. Zaoberá sa aj personálom, ktorý by tam mal pracovať.
Núdzové zdravotnícke zariadenia pre pacientov s ochorením COVID-19 nemajú byť poľné nemocnice, ale lôžka, kde by sa poskytovala základná starostlivosť a triedili pacienti. Cieľom intervencie je minimalizácia počtu úmrtí na ochorenie COVID-19 v čase humanitárnej katastrofy. Tiež manažment náporu na zdravotnícke zariadenia, optimalizácia využitia záchrannej zdravotnej služby či včasné poskytnutie kyslíkovej terapie pacientom s respiračnými ťažkosťami.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.