• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
18°Bratislava

Way Industries dodá do Indonézie dve Boženy

  • 12:57 07.10.2013
  • BRATISLAVA
Way Industries dodá do Indonézie dve Boženy

Strojárska spoločnosť Way Industries, a.s. Krupina, ktorá je súčasťou skupiny Sitno, dodá do Indonézie dva odmínovacie systémy Božena.

Spoločnosť uzatvorila s indonézskymi ozbrojenými silami kontrakt na dodávku dvoch súprav odmínovacieho kompletu Božena 4 ešte koncom septembra.

"Termín dodávky sa očakáva začiatkom budúceho roka, uvedenie systémov do prevádzky a školenie personálu by malo prebehnúť v druhom kvartáli 2014. Po úspešnom splnení zmluvy je možná opcia na dodávku ďalších šiestich súprav," informoval hovorca spoločnosti Peter Benčurik.

Systém Božena 4 si indonézska armáda vybrala z konkurencie viacerých svetových výrobcov z Veľkej Británie, Nemecka a Chorvátska. "V období globálneho útlmu strojárskeho priemyslu a obmedzovaní výdavkov na humanitárne akcie zo strany medzinárodných organizácií možno tento kontrakt považovať za úspech rokovaní krupinských strojárov. Produkcia Božien bola totiž vzhľadom na krízu svetového dopytu nahrádzaná inými typmi výroby," vysvetlil Benčurik.

V súčasnosti slovenský obranný odmínovací systém Božena využíva pri svojich misiách doma i v zahraničí viac ako 25 krajín sveta. Historicky sa v Krupine vyrobilo takmer 200 kusov tejto unikátnej svetovej odmínovacej technológie. Medzi najvýznamnejších užívateľov patria Angola, Srí Lanka, Poľsko, Irak, Etiópia, Chorvátsko, Južná Afrika a Afganistan.

Spoločnosť Way Industries vznikla v roku 2009, pričom pokračuje v Krupine vo výrobnom programe stavebnej a odmínovacej techniky. Výrobné portfólio spoločnosti tvoria šmykom riadené nakladače, oceľové konštrukcie, odmínovacie a bezpečnostné systémy. Súčasným 100-percentným akcionárom spoločnosti je SITNO, a.s. Bratislava, pričom podnik zamestnáva 270 pracovníkov.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

DNES - 14:53Ekonomické

Strana Hlas-SD nebude v rámci ďalšej vlny konsolidácie súhlasiť s akýmkoľvek opatrením, ktoré by išlo na úkor rodín.

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

DNES - 13:45Ekonomické

Predseda koaličnej SNS Andrej Danko neustúpi od svojho návrhu na zrušenie transakčnej dane pre živnostníkov a malé podniky, no nedovolí, aby na tom padla vláda.

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

DNES - 13:29Ekonomické

Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach v pondelok (12. 5.) opätovne otvoria pre verejnosť. Zoo o tom v nedeľu informovala na sociálnej sieti.

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

DNES - 12:54Ekonomické

Dve najväčšie výzvy, ktoré stoja pred vládou v ekonomickej oblasti, sú obchodné vojny USA s ďalšími krajinami vrátane EÚ a hroziace úplné zastavenie dodávok energetických surovín z Ruska.

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

DNES - 11:44Ekonomické

V prípade transakčnej dane nie sú v koalícii zatiaľ na stole žiadne konkrétne návrhy na jej úpravu.