Uzatvorenie hraníc komplikuje situáciu i ľuďom v Hornom Srní, tvrdí starosta

Uzatvorený hraničný priechod s Českou republikou komplikuje situáciu i obyvateľom Horného Srnia v okrese Trenčín. Problémy spôsobuje najmä Slovákom, ktorí v Českej republike pracujú. Rovnaká situácia je podľa starostu Horného Srnia Jozefa Húserku i na českej strane.
„Opatrenie spôsobuje problém ľuďom, ktorí žijú v prihraničí, pracujú v cementárni, vo firme Ligna, dopravcovia. Ide aj o ľudí, ktorí chcú cestovať cez hranice, na dovolenky. Sú očkovaní alebo spĺňajú všetky kritériá na ochranu zdravia a nemôžu chodiť cez hranice,“ priblížil Húserka.
Starosta odmietol tvrdenie, že by bol hraničný priechod v Hornom Srní málo využívaný a frekventovaný. „Je to cesta prvej triedy z Ostravy, Frýdku-Místku, Vsetína, Nového Jičína, Zlína a z tejto strany ide o dosť frekventovaný prechod na Moravu,“ argumentoval.
Uzatvorenie hraničného priechodu podľa starostu komplikuje situáciu i obyvateľom Českej republiky, ktorí zase pracujú na Slovensku. „Starosta mesta Brumov-Bylnice Kamil Macek napíše na ich ministerstvo vnútra, aby to riešili s nami, keďže sme zavreli aj ich hranicu,“ ozrejmil Húserka. Starosta zároveň kritizoval, že o uzatvorení priechodu samospráva nič nevedela a na obec sa podľa neho obracajú nespokojní obyvatelia.
Nespokojnosť s opatreniami v súvislosti so zamedzením šírenia nového koronavírusu v podobe uzatvorenia hraničného priechodu prišlo v utorok do Horného Srnia vyjadriť podľa odhadu starostu i približne 200 ľudí. Húserka sa podľa svojich slov plánuje obrátiť na kompetentné ministerstvá a vládu SR.

SNS: Slovensko má právo požadovať finančnú kompenzáciu od Ukrajiny
Slovensko má podľa koaličnej Slovenskej národnej strany právo požadovať finančnú kompenzáciu od Ukrajiny.

Tragický koniec pátrania: Manžela obvinili z vraždy
Manželský pár bol nezvestný od konca marca.

Majiteľ si v aute našiel sledovacie zariadenie
Podľa polície páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Prezident má nového poradcu. Čo to znamená pre menšiny?
Nový poradca by mal byť súčasťou delegácie hlavy štátu pri výjazdoch do regiónov Slovenska.

Delegácia Európskeho parlamentu na Slovensku preskúma využívanie prostriedkov EÚ
Delegácia Výboru Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu pricestuje v pondelok na Slovensko, kde bude počas trojdňovej návštevy skúmať využívanie finančných prostriedkov Európskej únie.