Na hraniciach Slovenska vzniknú jazdné pruhy pre očkovaných

Polícia žiada občanov, aby si pred príchodom na miesto kontroly na hraniciach pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení. Prispejú tak k plynulosti cestnej premávky.
Aktuálne je situácia na hraničných priechodoch podľa polície pokojná a cestujúci sú vybavovaní priebežne. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
„Príslušníci Policajného zboru pri zdravotno-bezpečnostných kontrolách preverujú splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica alebo preukázanie splnenia podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností,“ upozornila hovorkyňa. Digitálne COVID preukazy kontrolujú prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.
Tam, kde je to možné, najmä na veľkých cestných priechodoch, bude podľa hovorkyne vytvorený čo najväčší možný počet jazdných pruhov, pričom jeden jazdný pruh bude určený pre očkované osoby.
Pri kontrolách pomáhajú policajtom príslušníci Ozbrojených síl SR, v prípade potreby prisľúbili pomoc aj príslušníci Finančnej správy SR.
Vybrané menej frekventované hraničné priechody na vnútorných hraniciach sú uzavreté. „O tom, či dôjde k prehodnoteniu uzavretia, respektíve otvorenia niektorých hraničných priechodov, musí rozhodnúť vláda svojím uznesením,“ dodala Bárdyová.
Od pondelka 5. júla polícia vykonáva náhodné, avšak intenzívne kontroly dodržiavania povinností osôb vstupujúcich na územie SR cez jej vnútorné a vonkajšie hranice vrátane letísk. Vykonávané sú aj vo vytypovaných vlakoch a na vlakových staniciach. Výnimku z kontrol má nákladná doprava. Režim kontrol vychádza zo zaradenia Slovenska do II. fázy alert systému.

SHMÚ vydal výstrahu pred mrazom
Zo štvrtka na piatok treba na celom Slovensku počítať s mrazom.

ZMOS: Spoločnosť by mala začať diskusiu o regulácii sociálnych sietí
Na tlačovej konferencii to po rokovaní s komisárom pre deti Jozefom Mikloškom a riaditeľom organizácie IPčko Marekom Madrom uviedol predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik.

Polícia upozorňuje na cvičenie záchranných zložiek v areáli školy
Polícia žiada o zachovanie pokoja a trpezlivosť pri pohybe v blízkosti školy.

Prezident: Ak bude nenávisť naďalej prerastať celú spoločnosť, napokon ju zadusí
Každý sa musí rozhodnúť, či bude svojím vlastným životom, výrokmi, správaním a svojimi hodnotami prispievať k vyššiemu napätiu alebo k pokoju a zmiereniu.

Tragický pád z 9. poschodia: Muž zraneniam podľahol
Policajti vyšetrujú tragickú udalosť.