• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
14°Bratislava

Antigénové testy na skladoch exspirujú najneskôr v roku 2023

  • 11:01 06.07.2021
  • Bratislava
Antigénové testy na skladoch exspirujú najneskôr v roku 2023

Antigénové testy, ktoré má Slovensko na skladoch Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR, exspirujú v rokoch 2022 a 2023.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, pripravené sú pre prípad zhoršenia sa epidemiologickej situácie a pre prípad potreby ich využitia pri testovaní.

Riaditeľka kancelárie predsedu SŠHR SR Natália Petríková TASR potvrdila, že štát ich má sklade približne 12 miliónov.

Rezort zdravotníctva doplnil, že aktuálne je k dispozícii 120 mobilných odberových miest po celom Slovensku na PCR testovanie s kapacitou pretestovania denne 30.000 ľudí.

V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie vie ministerstvo zdravotníctva v priebehu 24 hodín zvýšiť kapacity testovania na 200 miest na PCR testovanie,“ doplnila s tým, že PCR testovanie v indikovaných prípadoch je plne hradené a občana nestojí „ani cent“.

Podľa hovorkyne je ako alternatíva v prípade potreby možné využiť aj 76 výjazdových jednotiek a víziou je i možnosť testovania prostredníctvom siete lekární v zmysle antigénového testovania za poplatok.

Antigénové testovanie je možné za poplatok. Zoznam miest, ktoré túto službu poskytujú, je k dispozícii na webovom sídle rezortu zdravotníctva.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
PS: Politickú zodpovednosť za pokus o atentát na Fica nesie minister vnútra

PS: Politickú zodpovednosť za pokus o atentát na Fica nesie minister vnútra

DNES - 16:28Domáce

Politickú zodpovednosť za pokus o atentát na predsedu vlády SR Roberta Fica nesie minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, ktorý má na starosti ochranu ústavných činiteľov.

Fico sa zo zranení, ktoré utrpel pri atentáte, liečil vyše 42 dní

Fico sa zo zranení, ktoré utrpel pri atentáte, liečil vyše 42 dní

DNES - 15:16Domáce

Premiér Robert Fico sa zo zranení, ktoré utrpel pri vlaňajšom atentáte v Handlovej, liečil viac ako 42 dní.

Krajčí: Šaško presúva sľúbené peniaze na novú nemocnicu v Bratislave do Prešova

Krajčí: Šaško presúva sľúbené peniaze na novú nemocnicu v Bratislave do Prešova

DNES - 15:06Domáce

Minister zdravotníctva Kamil Šaško posúva stovky miliónov eur z plánu obnovy, sľúbené na výstavbu novej národnej univerzitnej nemocnice v Bratislave, na výstavbu novej nemocnice v Prešove.

Demokrati: Smer videom o vyhrážkach premiérovi zavádza, cieľom je poškodiť nás

Demokrati: Smer videom o vyhrážkach premiérovi zavádza, cieľom je poškodiť nás

DNES - 14:39Domáce

Vyjadrenie predstaviteľov strany Smer-SD je hrubým zavádzaním a manipulatívnou propagandou, ktorej cieľom je poškodiť stranu Demokrati.

Matovič: Vláda zneužila Bezpečnostnú radu na čisto politickú agendu

Matovič: Vláda zneužila Bezpečnostnú radu na čisto politickú agendu

DNES - 13:17Domáce

Štvrtková Bezpečnostná rada SR a výstupy po nej sú zneužitím pôdy Úradu vlády SR na čisto politickú agendu. Myslí si to líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič.