• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 18.5.2025Meniny má Viola
15°Bratislava

Premiér chce diskutovať so zástupcami zamestnancov na pravidelných stretnutiach

  • 17:01 08.06.2021
  • Bratislava
Premiér chce diskutovať so zástupcami zamestnancov na pravidelných stretnutiach

Premiér po stretnutí s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov SR, Moderných odborov Volkswagen a Nezávislých kresťanských odborov Slovenska avizuje pravidelné diskusie.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) chce diskutovať so zástupcami zamestnancov na pravidelných stretnutiach. Uviedol to po utorkovej debate s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR, Moderných odborov Volkswagen a Nezávislých kresťanských odborov Slovenska.

Heger avizoval pravidelné štvrťročné stretnutia samostatne so zástupcami zamestnancov. Cieľom je na úrovni Úradu vlády SR riešiť veci, ktoré sa nepodarilo vyriešiť na nižších úrovniach. Zdôraznil, že pre vládu je podpora zamestnanosti dôležitá. V tejto súvislosti vyčíslil, že najaktuálnejšia suma celkovej pomoci predstavuje 7,5 miliardy eur.

Utorková diskusia bola podľa neho o tom, ako nastaviť tripartitu, aby dochádzalo ku konsenzu, v ktorom budú víťazmi občania, rozprávali sa napríklad aj o zákone o štátnej službe. Na každom ďalšom stretnutí by mala byť presne stanovená agenda a ak to bude potrebné, prizvaní budú aj ministri alebo ďalší odborníci.

Ide nám o to, aby sme pozdvihli jednak samotný dialóg, aby to bol konštruktívny dialóg medzi členmi tripartity, ale zároveň, aby sme dosiahli vyššiu kvalitu zamestnávania na Slovensku. Toto je ultimátny cieľ po vzore vyspelých krajín,“ priblížil Heger.

Prezident KOZ Marián Magdoško privítal pozvanie k okrúhlemu stolu, vyjadril však ľútosť, že sa takéto stretnutia neuskutočnili oveľa skôr, napríklad, keď sa prijímala novela Zákonníka práce. Oboznámil Hegera s tým, že v súvislosti so Zákonníkom práce sa prostredníctvom poslancov parlamentu obracajú na Ústavný súd SR. Poukázal tiež na to, že v minulosti bola dohoda, že aj poslanecké návrhy boli prerokované na tripartite.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

DNES - 14:31Ekonomické

Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

DNES - 13:26Ekonomické

O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

DNES - 8:19Ekonomické

Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

VČERA - 10:43Ekonomické

Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

17:58 16.05.2025Ekonomické

Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.