• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
16°Bratislava

Pochod za život bol začiatkom dôležitého procesu

  • 8:45 23.09.2013
  • BRATISLAVA
Pochod za život bol začiatkom dôležitého procesu

Spokojnosť s Národným pochodom za život zavládne podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Jozefa Kováčika až vtedy, ak bude rešpektovaná ochrana života od počatia až po prirodzenú smrť.

Ako povedal Kováčik v pondelok pre agentúru SITA, pochod bol len začiatkom dôležitého procesu.

„Bol to vážny apel. Ukázalo sa, kto a koľko ľudí stojí za kultúrou života,“ zdôraznil.

Samotná účasť politikov zo strán naprieč politickým spektrom podľa neho ukázala, že otázka ochrany života je dôležitá pre viaceré politické strany. „Treba, aby sa táto tendencia ukázala aj v NR SR a v legislatíve,“ zdôraznil s tým, že organizátorov povzbudil osobný záujem Svätého Otca Františka o túto udalosť.

Podľa hovorcu Národného pochodu za život, ktorý sa konal v nedeľu v Košiciach, svoj kladný postoj k ochrane života manifestovalo 80-tisíc ľudí. Košice si organizátori vybrali za miesto pochodu, pretože v súčasnosti sú európskym hlavným mestom kultúry. Iniciátorom pochodu bola Konferencia biskupov Slovenska.

Obrazom: Na Národný pochod za život prišli do Košíc desaťtisíce ľudí
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veronika Remišová: V čase, keď Európa oslavuje spoluprácu, premiér robí hanbu v Moskve

Veronika Remišová: V čase, keď Európa oslavuje spoluprácu, premiér robí hanbu v Moskve

DNES - 13:07Domáce

V čase, keď demokratická Európa oslavuje mier a spoluprácu, premiér Robert Fico (Smer-SD) robí hanbu v Moskve.

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili

DNES - 12:44Domáce

Plány bývalého kardinála Roberta Francisa Prevosta navštíviť Slovensko v najbližších týždňoch sa jeho zvolením za pápeža zrejme zmenili.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

DNES - 11:32Domáce

Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

DNES - 11:21Domáce

Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

DNES - 9:44Domáce

Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.