Konanie Igora Matoviča počas jeho ciest považuje Peter Kmec za demontáž dobrého mena SR

Konanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) počas jeho ciest do Moskvy a Budapešti považuje poslanec Národnej rady SR Peter Kmec (nezaradený) za demontáž dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.
„Ak mlčí prezidentka, ak mlčí premiér a ak mlčí predseda parlamentu, ktorí zodpovedajú za zahraničnú politiku štátu, a nekonajú, stávajú sa spoluúčastní na tejto demontáži,“ zdôraznil poslanec. Nedokáže si predstaviť, že by ruský či maďarský minister financií napádal z Bratislavy svoje vlastné štátne inštitúcie takým spôsobom, akým na slovenské orgány zaútočil Matovič z Budapešti.
Bývalý diplomat upozorňuje, že Moskva a Budapešť dokážu veľmi tvrdo presadzovať svoje diplomatické záujmy. Tvrdí, že posielať na rokovania Matoviča bez skúsených diplomatov „je národná hanba a riziko, že napácha obrovské škody na národných záujmoch Slovenska.“
Zároveň považuje za absolútne neprípustné slová poslanca OĽANO Györgyho Gyimesiho, ktorý sa na rokovaniach zúčastnil a ich úspech odôvodnil aj neprítomnosťou zástupcov slovenskej diplomacie. „To je otvorená facka a najväčšie poníženie slovenského ministerstva zahraničných vecí v histórii Slovenska, ktoré formuje a reprezentuje naše národné záujmy,“ uviedol Kmec. Ako dodal, všetci stojíme pred otázkou, „či je Matovič len užitočný hlupák, ktorý poslúžil, alebo novodobý vlastizradca.“
Matovič v piatok (9. 4.) rokoval v Budapešti s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom o pomoci Maďarska pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko. Prijal ho aj predseda vlády Viktor Orbán.

Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky
Meteorológovia očakávajú na Slovensku prvý letný deň, objaviť sa však môžu aj búrky.

Pozor, hrozí supersonický tresk! Ministerstvo obrany vydalo varovanie
Pre časť Slovenska vydali varovanie.

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice
V garáži došlo k požiaru vozidla, majiteľa previezli do nemocnice.

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel
Polícia pátra po neznámom útočníkovi.

Aktivisti varujú: Toto plánuje správa TANAPu v blízkosti chodníkov
Iniciatíva My sme les tvrdí, že Správa Tatranského národného parku plánuje prikrmovať zver na takmer 50 lokalitách, pričom niektoré krmoviská sa nachádzajú len 50 metrov od turistických chodníkov a cyklotrás.