Adidas nedokáže splniť svoje ciele ziskovosti
- 9:34 20.09.2013
- FRANKFURT

Nemecký výrobca športových odevov a obuvi Adidas vo štvrtok varoval, že sa mu pravdepodobne nepodarí dosiahnuť svoje ciele ziskovosti. Tie negatívne ovplyvnili distribučné problémy v Rusku a slabá golfová sezóna.
Zníženie prognózy ziskovosti predstavitelia spoločnosti odôvodnili okrem iného oslabovaním mien v Rusku, Japonsku, Brazílii, Argentíne a Turecku.
K slabnúcej ruskej mene sa na treťom najväčšom trhu výrobcu tiež pridali problémy so začiatkom fungovania nového distribučného centra, ktoré ovplyvnili dodávky tovaru do ruskej maloobchodnej siete. Na ziskovosti firmy Adidas sa negatívne odrazila aj daždivá golfová sezóna, vďaka ktorej hráči menej opotrebúvali svoje golfové oblečenie a obuv.
Známy nemecký výrobca už v reakcii na oslabený predaj v Európe a nepriaznivé pohyby výmenných kurzov svetových mien v auguste znížil svoj cieľ nárastu predaja na rok 2013. Podľa generálneho riaditeľa Adidas Herberta Hainera je však skupina naďalej "presvedčená", že dosiahne svoj cieľ pre rok 2015, a to objem predaja vo výške 17 mld. eur a 11-percentnú prevádzkovú maržu.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS
Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom
Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode
Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve
Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska
Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.