• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 7.5.2025Meniny má Monika
11°Bratislava

Veronika Remišová by chcela aktualizovať programové vyhlásenie vlády

  • 13:50 30.03.2021
  • Bratislava
Veronika Remišová by chcela aktualizovať programové vyhlásenie vlády

Remišová verí, že koaličná kríza ich viedla aj k sebareflexii.

Výstupom z koaličnej krízy by mala byť aj sebareflexia všetkých jej protagonistov, ktorá zabráni ďalším podobným situáciám už v zárodku. Po utorkovom rokovaní vlády, na ktorej kabinet prijal uznesenie o podaní demisie, to uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).

Zároveň vyjadrila presvedčenie, že v obmenenom zložení pod vedením nového premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) bude kabinet pokračovať v napĺňaní programového vyhlásenia vlády. „Mali by sme ho aktualizovať, vyňať tie veci, ktoré sme naplnili. Ak by išlo o jeho rozšírenie, privítala by som aktualizáciu v oblasti inovácií,“ dodala.

Vicepremiérka dostala tiež otázku, aký môže byť doterajší šéf exekutívy Igor Matovič (OĽANO) na poste ministra financií. Remišová predpokladá, že Matovič bude vedieť „držať kasu“ tak, ako to vedel Eduard Heger, zároveň apeluje na to, aby sa pokračovalo v línii, že ak štát na niečom šetrí, je to na vlastnej prevádzke.

Vláda sa na utorkovom zasadnutí uzniesla podať demisiu prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Podľa Ústavy SR, ak podá demisiu predseda vlády, demisiu podá celá vláda. Zároveň vládny kabinet poveril podpredsedu vlády SR a ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), aby toto uznesenie vlády o podaní demisie oznámil hlave štátu.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová o 16.00 h prijme demisiu premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Zostavením novej vlády poverí Hegera.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
KDH víta, že na čele Nemecka bude konzervatívny politik

KDH víta, že na čele Nemecka bude konzervatívny politik

VČERA - 21:20Domáce

Opozičné KDH víta, že na čele demokratickej veľmoci, akou Nemecko je, bude konzervatívny politik.

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy

VČERA - 21:06Domáce

Opozičné KDH vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica, aby prehodnotil svoju plánovanú cestu do Moskvy na oslavy konca druhej svetovej vojny.

Pád z okna neprežil 14-ročný chlapec

Pád z okna neprežil 14-ročný chlapec

VČERA - 20:56Domáce

Na sídlisku došlo k tragickej udalosti.

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?

VČERA - 20:09Domáce

Dievčina je už niekoľko dní nezvestná.

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi

VČERA - 19:05Domáce

Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.