Viacero policajtov utrpelo zranenia počas demonštrácie v Bristole
- 6:04 22.03.2021
- Londýn

Viacero policajtov utrpelo v nedeľu zranenia po tom, ako demonštrácia v meste Bristol na juhozápade Anglicka prerástla do násilností. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.
Prejavy násilia prepukli na zhromaždení proti novému návrhu zákona, ktorý má polícii udeliť väčšie právomoci pri zasahovaní proti protestom. Stovky demonštrantov sa podľa AFP zhromaždili v blízkosti miestnej policajnej stanice.
Výtržníci podľa AFP poškodili budovu stanice a podpálili dve vozidlá. Jeden z policajtov utrpel zlomeniu ramena a ďalší zlomeninu rebier.
Britská ministerka vnútra Priti Patelová zrážky medzi políciou a demonštrantami označila za „neakceptovateľné“.
„Brutalita a výtržnosti zo strany menšiny nebudú nikdy tolerované,“ napísala na Twitteri.

Pád lietadla v San Diegu má najmenej tri obete
Najmenej tri osoby zahynuli pri páde súkromného lietadla, ktoré sa zrútilo vo štvrtok v meste San Diego v americkom štáte Kalifornia.

Deväť štátov EÚ žiada revíziu výkladu dohovoru o ľudských právach
Deväť členských štátov Európskej únie vrátane Talianska, Dánska, Poľska a Česka vyzvalo na prehodnotenie interpretácie Európskeho dohovoru o ľudských právach.

Ruské sily podľa Putina vytvárajú nárazníkovú zónu pozdĺž hraníc s Ukrajinou
Ruské ozbrojené sily vytvárajú „bezpečnostnú“ nárazníkovú zónu pozdĺž hraníc s Ukrajinou, oznámil vo štvrtok ruský prezident Vladimir Putin počas zasadnutia vlády.

G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie
Ministri financií zo skupiny najvyspelejších ekonomík sveta G7 sa na zasadnutí zhodli na „maximalizácii tlaku“ na Rusko, a to aj prostredníctvom ďalších sankcií v prípade, že nepristúpi na prímerie.

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trump vo štvrtok odňala právo Harvardovej univerzite prijímať zahraničných študentov.