• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
Bratislava

Pellegrini: Nový minister zdravotníctva musí vedieť presadiť opatrenia

  • 14:53 12.03.2021
  • Bratislava
Pellegrini: Nový minister zdravotníctva musí vedieť presadiť opatrenia

Nový minister zdravotníctva by mal vedieť presadiť rázne opatrenia v rámci vlády a mať dôveru premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Myslí si to predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Čudoval by sa, ak by sa exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská stala súčasťou kabinetu Matoviča.

Marekovi Krajčímu (OĽANO) podľa Pellegriniho chýbali manažérske zručnosti a nemal podporu predsedu vlády. Myslí si, že ak ho nahradí zdatný človek, pre manažovanie situácie to môže byť lepšie ako doterajší minister. Krajčí bol blízkym človekom Matoviča, a aj tak ho podľa Pellegriniho premiér nepodržal. Kľúčové preto podľa Pellegriniho bude, či si nový minister, ktorý možno nebude mať až tak blízko k premiérovi, získa jeho dôveru a či bude vedieť vo vláde presadiť rázne opatrenia. Mal by si tiež vedieť vytvoriť dôveru a rešpekt v rámci kabinetu. „Ak to nebude fungovať, tak môže byť aj najlepší manažér, ale ak ho nepodporí vláda, neposunieme sa vôbec ďalej,“ skonštatoval na piatkovej tlačovej konferencii.

Pellegrini ocenil, že Kalavská, ako súčasť jeho kabinetu, bola zapálená pre vec. Nevie si predstaviť, že by nahradila Krajčího. „Veľmi by som sa jej čudoval, ak by si chcela na svoj kariérny život dať nepeknú machuľu, že by začala slúžiť premiérovi Matovičovi,“ reagoval na otázku novinárov.

Pellegrini kritizoval, že kríza vo vláde pretrváva, nič sa za týždeň nezmenilo a „divadlo“ naďalej pokračuje.

Ak sa aj podarí vláde stabilizovať zdravotnícku situáciu, Pellegrini sa obáva, či zvládne riešiť ekonomické a hospodárske dôsledky, ako aj existenčné problémy obyvateľov. Vedenie štátu je podľa neho v rozklade a ľudia stratili úctu a rešpekt k vláde i k inštitúciám. Vláda preto musí podľa neho skončiť, riešenie vidí v predčasných voľbách.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

DNES - 21:55Domáce

Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

DNES - 21:10Domáce

Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

DNES - 21:05Domáce

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

DNES - 20:28Domáce

Sestry sú vo veku štyri a sedem rokov.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

DNES - 19:26Domáce

Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.