Vodohospodári varujú pred záplavami, na Zemplíne sa narušila hrádza

Dolnému Zemplínu hrozia záplavy, v lokalite by mali vyhlásiť III. stupeň povodňovej aktivity.
Počas prác na výstavbe plynovodu na dolnom Zemplíne došlo pri obci Vojany v okrese Michalovce k narušeniu hrádze na rieke Laborec. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) chce otvoriť polder Beša, aby prívalová vlna nezasiahla zastavané územie. TASR o tom informoval hovorca SVP Marián Bocák.
Ako uviedol, narušením hrádze dochádza k podmáčaniu a postupnému zaplaveniu nezastavanej časti medzi obcami Vojany a Krišovská Liesková. Vzhľadom na aktuálne hydrologické podmienky však vodohospodári nemajú do zasiahnutej oblasti žiaden prístup.
Podľa Bocáka vydal správca toku Laborca návrh na vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity a tiež na staniciach Pavlovce nad Uhom a Čičarovce. Na týchto staniciach prečerpáva vodu do kanálovej siete, aby odľahčil zasiahnuté územie. „Zároveň v najnižšom bode v obci Vojany preventívne inštaluje vrecia s pieskom,“ doplnil Bocák s tým, že SVP tiež čaká na povolenie otvoriť polder Beša, aby sa odvrátilo zaplavenie zastavanej časti prívalovou vlnou.
Zástupca investora mal medzičasom na poškodenej hrádzi začať so zabezpečovacími prácami, informoval Bocák v obedňajších hodinách.

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi
Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.