• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 1.6.2025Meniny má Žaneta
29°Bratislava

Británia musí zaočkovať dva milióny denne, aby sa vyhla tretej vlne

  • 10:00 29.12.2020
  • Londýn
 Británia musí zaočkovať dva milióny denne, aby sa vyhla tretej vlne

Spojené kráľovstvo musí zaočkovať dva milióny ľudí týždenne, aby sa vyhlo tretej vlne pandémie koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na výsledky štúdie z Londýnskej (vysokej) školy hygieny a tropickej medicíny (LSHTM).

Zavedenie opatrení najprísnejšieho (štvrtého stupňa) na celom území Anglicka, zatvorenie škôl počas januára a zaočkovanie dvoch miliónov ľudí každý týždeň je podľa expertov z LSHTM jediný zvažovaný postup, ktorý by znížil počty pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) na takú úroveň, aká bola počas prvej vlny.

Ak nebude distribuované dostatočné množstvo vakcín, môžu byť počty prípadov, pacientov na JIS a úmrtí podľa expertov v roku 2021 vyššie ako vlani. Štúdia LSHTM ešte nebola recenzovaná, pripomína agentúra Reuters.

Britskí zdravotníci v súčasnosti zaočkujú približne 200.000 ľudí týždenne, čo však podľa odborníkov nebude stačiť, píše na svojej webovej stránke spravodajská stanica Sky News.

Pre milióny ľudí v Británii začali od soboty 26. decembra platiť prísnejšie obmedzenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu.

Štvrtý - najvyšší stupeň výstrahy pred nákazou -, ktorý zahŕňa nariadenie prikazujúce ľuďom, aby zostali doma, platí od druhého vianočného sviatku zhruba pre šesť miliónov obyvateľov vo východnej a juhovýchodnej časti Anglicka.

Tradičný ohňostroj v Londýne bol zrušený už v septembri, pripomína Sky News. Príchod nového roka však oznámi zvon hodinovej veže Big Ben, uviedla táto stanica 17. decembra s odvolaním sa na zdroje z prostredia Dolnej snemovne britského parlamentu.

Zvon Alžbetinej veže (Elizabeth Tower) - čo je jej oficiálny názov - sa naposledy rozozvučal 11. novembra pri príležitosti Dňa veteránov.

Spojené kráľovstvo do pondelka (28. decembra) večera zaznamenalo viac ako 2,3 milióna prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 71.000 osôb zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19, píše Reuters.

Británia 8. decembra ako prvá krajina na svete začala očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Používa na to vakcínu vyvinutú spoločnosťami BioNTech a Pfizer.

Britské regulačné úrady by v najbližších dňoch mali schváliť i ďalšiu vakcínu, vyvinutú spoločnosťou AstraZeneca v spolupráci s Oxfordskou univerzitou.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Oslavy víťazstva PSG mali tragickú dohru: Hlásia viaceré obete, policajt je v umelom spánku

Oslavy víťazstva PSG mali tragickú dohru: Hlásia viaceré obete, policajt je v umelom spánku

DNES - 12:26Zahraničné

Policajta zasiahol počas osláv PSG ohňostroj, je v umelom spánku.

V Rusku sa zrútili dva mosty

V Rusku sa zrútili dva mosty

DNES - 10:26Zahraničné

Hlásia viacerých mŕtvych a desiatky zranených.

V Poľsku sa začalo druhé kolo prezidentských volieb, očakáva sa tesný výsledok

V Poľsku sa začalo druhé kolo prezidentských volieb, očakáva sa tesný výsledok

DNES - 9:18Zahraničné

V Poľsku sa v nedeľu o 7.00 h začalo druhé kolo prezidentských volieb, v ktorom voliči rozhodujú medzi Rafalom Trzaskowským a Karolom Nawrockim.

Medzinárodný deň detí každoročne pripomína dôležitosť ochrany detí pred chudobou a násilím

Medzinárodný deň detí každoročne pripomína dôležitosť ochrany detí pred chudobou a násilím

DNES - 8:37Zahraničné

Prvý júnový deň zdôrazňuje dôležitosť ochrany a presadzovania práv detí na celom svete.

Meta začne v spolupráci so startupom Anduril vyvíjať vojenské vybavenie

Meta začne v spolupráci so startupom Anduril vyvíjať vojenské vybavenie

DNES - 8:20Zahraničné

Americký technologický gigant Meta tento týždeň oznámil uzavretie partnerstva so startupom Anduril Industries, ktorý sa venuje vývoju technológií v obrane a vojenstve.